Sogan, sarimsak

burcaksahin soruyor: 3

Bebegimize uzun zamandır muhtelif sebzelerden sebze puresi ve muhtelif corbalar pisiriyoruz. Yeni farkettim ki tum sebzeleri denedim sayilir ama sogan ve sarimsak koymak hic aklima gelmemis. Ne dersiniz? Gaz yapar mi? Her bebegin bunyesi ve yapisi farklidir, ancak denemeye baslamadan once sizlerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak istedim.
Cok tesekkur ederim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


egenur

Merhaba Burçak, artık başlamalısın soğan ve sarımsağa.Ege yaşını doldurduğunda bizimle anı sofrayı paylaşıp her şeyden yiyebiliyordu. ben soğan ve sarımsağa 10. ayda başlamışdım .özellikle sarımsaklı yoğurt yediriyordum kokusu kötü ama çok faydasını gördüm.tatlı oğlunu öp benim için:)


burcaksahin

Nur cevabin icin cok tesekkur ederim. Ardayi da optum haberin olsun :) Lakin ben soruyu sorali 5 ay oldu va Arda su anda afiyetle yiyor. Ama eminim hepinizin cevabindan faydalanacak anneler vardir.


sevfurkereym

geç oluyo ya nese:)))sarımsağı kıymaya ekleyip birazda tarcın koyarsanız köfte çok lezzetli oluyo,tabi diğer malzemelerle birlikte.sarımsağın kokusu çok belli olmuyo hemde leziz oluyo
Cevaplamak için Üye ol