9 aylık oğlum kabız

seda_sivas soruyor: 10

kızlar oğlum son zamanlarda iştahı tamamen gitti ama farkettim aynı zamanda kakada yapmıyor kabız oldu diye düşündüm günde 3 4 kez kaka yapan oğlum sadece bir kez yapar oldu...biraz önce fitil verdim çok zorlanıyoru yavrum mecbur kaldım ve ilk kez verdim neyse verir vermez fitili kopkoyu yeşil ve köpüklü kaka yaptı tam olarakta boşaltamadı hatta

sizce neden olabilir bu neler yapmalıyım..önerilerinizi bekliyorum lütden:(

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


moremi

ya pardon oğlunuzun içi dışınamı çıksın istiyorsunuz anlamadım.hergün günde 1 kez kaka yapan çocuk kabız değildir,kabız die nitelendirmeniz için en az beş gün yapamamış olması lazım.bir de fitilden sonra da yapmış işte çocuk daha ne.benim bebeğim iki hafta sürmüştü aralarda ufacık yaptıklarının haricinde iki hafta sürmüştü dediğim gibi.ve fitil de işe yaramamıştı.neyse canınızı sıkacak kadar sorun yok die yazdım.


esra134

cevap niteliginde diil yazdigim ama diger yorumlara yorumum olarak kabul edin :) benim 3 yasindaki oglum da genelde her gun br kere buyuk tuvaletini yapar ama kabizlik sikayetimiz var :( genelde zorla ve kanamali oluyor.. iki kez yaparsa daha normal oluyor bagirsak duzeni.. doktor sicak su ve anestol disinda birsey onermedi henuz.. yani kabizlik boyle de olabiliyor demek istedim.. gecenlerde baska sebepten film cekilmisti ve bagirsaklari tumuyle dolu gorununce doktor sasirmisti.. halbuki o gun de tuvalete gitmisti.. sanirim sindirim sisteminde bir farklilik var..


seda_sivas

arkadaşlar oğlum normalde doğduğundan beri sabah kalkar kalkmaz yapardı bi kez kesin o kalktı sonra gün içinde 3 4 kez yapardı ben ona istinaden çıkardım bu sonucu,her çocuğun ki farklı ben kendi çocuğumunkini kıyaslıyorum kendi içinde anlatabildim mi?


azzraa

Benim kızımda bundan 2 ay önce günde 3-4 kez yapardı.Sonraları kakasında bir azalma oldu.6 aylıkken 2 gün yapmayınca fitil verirdim.Çünkü benim çocuğum 2 gün yapmayınca çok huzursuz oluyordu ve ıkınırken ağlıyordu.Şimdilerde ise bakıyorum gayet normal yine ıkınıyor kabız ama huzursuzluğu yok.2 günde bir yapıyor.Ben ılık su veriyorum,meyve ya da suyunu bol veriyorum.Sizde takip edin eğer huysuzluğu yok ise normaldir.


seda_sivas

hayır son bi kaç gündür böyle ağlıyor huzursuzluğu var aşırı derecede iştahsızlık ta var kabız iştahı etkiliyor mu peki?daco

bir miktar kuru kayısıyı veya kuru eriği haşlayıp, süzüp, su eklemeden rondodan geçiriyordum. sabah kahvaltısında marmelat gibi yedirip ardından biraz su içirebilirsiniz. veya lifli sebzelerde yardımcı olabilir bağırsakların hareketlenmesine. 


seda_sivas

çok teşekkürler bugün gün kurusu kayısıyı haşladım püre haline geitirp yedirdim inşallah iyi gelir..


_yasemen_

siyah kuru erik püresi,bamya,balkabağı kabızlığa birebir.deneyin.
seda_sivas

çok teşekkür ederim cevaplarınız için...


Cevaplamak için Üye ol