Belde popo başlangıcında tüylenme...

Burcu soruyor: 0

Defne'min 4-5 aydır belinde tam popo çizgisinin başladığı yerde çok az bir tüylenme oldu.doğumundan sonra ve takip eden bir kaç ayda böyle değildi.sonradan oluştu..şimdii acaba bu normalmi ?
4-5 sene evvel iş yerinde yediğim yemekten zehirlenince apandisit şüphesiyle karın röntgeninde skolyoz ( Omurganın yanlara doğru "S" veya "C" biçiminde kıvrılmasıdır.) olduğum ortaya çıktı.ama çok ilerlememiş ve fazla kilo almadığım sürece bu şekilde idare edebileceğim kadar hafif.
geçenlerde tv de tesadüf skolyoz konusu konuşulunca kulak kabarttım.Dr. genetik te olabileceğinden bahsediyordu.belirtileri nelerdir diyince,bel bölgesinde tüylenme dedi.çocuklarda çıplak olarak koltuk altından tutup havaya kaldırın ve sırtına omuriliğine bakın belirgin bir eğrilik varmı diye belirtti.bende olduğundan dolayı özellikle kontrol ettik gözle görülür bir eğrilik yok.bu duyduklarımı ve endişelerimi çocuk doktorumuza geçen ayki kontrolümüzde sordum.şu sebeptendir diye bir yorumda bulunmadı.isterseniz bir çocuk ortopedistine gidin gösterin dedi sadece.
içimizin rahat etmesi için mutlaka gideceğiz.ama birde sizlere sormak istedim.bu konu hakkında bilginiz varsa lütfen paylaşırmısınız ?

teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol