temmuz anneleri

sultansenem soruyor: 10

15 temmuz 2011 de 2600 gr 35 haftalık doğan tatlı bir kızın annesiyim kızım yaşıtlarını arıyor.neler yediklerini neler yaptıklarını merak ediyor.pek iştahlı olmadığı için fikirler istiyor.tatlı sevmiyor tatlı kızım:) cevaplar için teşekkür ediyor..tatlı miniklerle tanışmayı beklioruz:)

Bu soruyu cevapla


99 Cevap


sultansenem

hadi temmuz anneleri nerdesiniz?


praticus

mrb.biz burdayız :)Benim oğlumda 2 temmuzda 35 haftalık 2350 doğdu.15 gün küvözde kaldık şimdi çok iyiyiz ek gıdayada geçtik yavaş yavaş.şimdi ki tutkumuz yürüteç tabi günde 15 dk.dan fazla bırakmıyorum.


gulkiz

Merhaba 14 temmuz 2011 doğumlu kızım var. Anne sütü ve ek gıda alıyor,ilk başlarda anne sütü iyi alıyordu fakat şimdi emmek istemiyor bende geceleri 2 kez emziriyorum gündüz çok zorlamama rağmen emmek istemiyor bu durum beni üzüyor tabi. Sabah hazır mama içine biskivi,ekmek,peynir ve tereyağ,reçel başka bir gün yumurta sarısı,pekmez katıyorum yani peynirle yumurta sarısını aynı gün vermiyorum. Öğle sebze çorbası şimdilerde tarhana ve yayla çorbası veriyorum akşam üzeri yoğurt ve meyve yatakende kaşık maması.ölçülerimiz 125 cc kadar genelde uyuduğu için yedirmeye vakit kalmıyor yada kendi yemek istemiyor.
Gelişimine gelince geçen ay ki kontrolümüzde 6400 gr kilo ve 66 cm boy ölçüldü kilo olarak gerideyiz kızım 3490 gr ve 51 cm doğmuştu. benim kızlarımda iştahsızlık ve az yeme sorunu var küçük kızımda büyük gibi olmasın diye bazen annelerimizin büyüttüğü şekilde vermeye çalışıyorum. çünkü büyük kızımda kitaplarda yazılan  her şeyi uygulayarak yaptım ve kızım iştahsız hiç bir şey yemeyen bir çocuk oldu,kardeşi ona göre biraz daha iştalı ama ondada kilo sorunumuz var Allaha şükür sağlıklılar.Ama beni üzen ilk kızım 21 ay emdi memeye düşkündü ve zor kestim memeden fakat sütüm yetersiz olduğunda çok fazla yaramamıştı bu bebeğim memeyi ilk aylarda zevkle emerken birden ret etmeye başladı :((
bebeğim  tam 7 ayını doldurmasına rağmen destekle oturuyor ,yere yatırdığımda ters dönüyor fakat sürünemiyor,dişleride henüz çıkmadı. Biraz uzun oldu sanırım bebeğinizi sağlıklı büyütmeniz dileklerimle sağlıcakla kalın.


mona_roza

bende cevap verebilir myim haziran sonu annesi olarak :)


hale15

mrb 18 temmuz 2011 doğumlu ceylin ada kızın annesiyim,2800 gr doğdu,2600e düştü,baştan beri hem anne sütü hem mama destekli beslendi,ek gıdaya 5 aylıkken başladık ufaktan şimdi biçok şey yedirmeye çalışıyorum,meyve püreleri,meyve suları,peynir yumurta,çorbalar sebzeler...iki dişimiz çıktı bile:) daha çok şeyler paylaşmak dileğiyle tanıştığımıza memnun olduk:)sultansenem

merhaba yaman ben de ürüteç alamayı planlıorum ama kararsızım.seninki kaç kilo iştahı nasıl aramızdaki tek erkek sensin galiba öpüyorum seni::::::::::::::::::::) 


sultansenem

merhaba gulkız,sen de dertlisin benim gibi:::)benim kızımda çok iştahsız. 1ay önce 6500 gr dı bakalım bu ay kaç kilo almış yarın gidicez doktora. ama milupanın besin uzmanına sordum iştahsız kızım diye cevaba şok oldum.çok yediriyor olabileceğimi söledi.günde 500ml anne sütü yada devam sütü ve 2 çay bardağı ek gıda senin kız da o nedenle emmiyor olabilir.çok yedirip fazla doyuyor olabilir.çok az geldi bana ben zorlaya zorlaya daha fazla yediriyorum valla.öpüyorum


sultansenem

merhaba mona-roza tabiki sende bizden saılırsın:)beklioruz yorumlarını öptümmsultansenem

merhaba ceylin ada,dişlerin çıktı ne tatlı daha biz çıkaramadık.sen kaç kilosun yaklaşık benim kızla aynı kiloda doğmuşsun.öpüyorum seni..


praticus

prematüre doğduk ama şimdi çok iyiyiz çok şükür kilosuda 7500 grdı enson. biz ek gıdaya 6.5 aylıkken başladık hep anne sütü aldı şimdilerde gündüz sadece uykudan sonra emiyor inşallah bırakmaz beni gece 2.5 saatte bir kalkıp emiyor.bende ek gıdaya çok yüklenmek istemiyorum.yürüteç işini doktorumuza sorduk 8 aylık olana kadar çok üstünde tutma dedi.Oğllum desteksiz oturabiliyor ama tam dönemiyor bende kafama takıyorum açıkçası.  Cevaplamak için Üye ol