temmuz anneleri

sultansenem soruyor: 10

15 temmuz 2011 de 2600 gr 35 haftalık doğan tatlı bir kızın annesiyim kızım yaşıtlarını arıyor.neler yediklerini neler yaptıklarını merak ediyor.pek iştahlı olmadığı için fikirler istiyor.tatlı sevmiyor tatlı kızım:) cevaplar için teşekkür ediyor..tatlı miniklerle tanışmayı beklioruz:)

Bu soruyu cevapla


99 Cevap


SEFALP

Teşekkür ederim. Yoğurdu devam sütünden yapıyorum. Bu aralar sebze çorbalarına da yoğurt katmaya başladım öyle yiyor ama bu sefer de yoğurtlu yemeye alışırsa naparım diye düşünüyorum. meyvesini yoğurda katmayı denemedim ama olabilir tabi. Siz et, etsuyu vermeye başladınız mı?


praticus

yok ben daha et suyu vermiyorum  8 ayın dolmasını bekliyorum sebze çorbasını da çok az veriyorum çünkü oğlumda emmeyi bırakma durumu oluyo yüklenirsem.o yüzden yoğurt ve sebze çorbasını biöğün yapıp veriyorum.alışınca çorbaya azaltırsınız yoğurt miktarını.


sultansenem

ben kızıma eti 1 aydır veriyorum.hem de hergün,erken doğduğu için demir ekskliği var o nedenle doktorumuz vermemizi önerdi.inek sütü ben de vermiorum.devam sütünü de sevmior çorbalara katıp vericeğim ama hala bilmiyorum nasıl yapıcağımı.bir de benim kızım pek tatlılardan hoşlanmıor yoğurt seviyor ama kahvaltıda zorlanıyorum.en son yoğurda 2 bebe bisküvisi yumurta ve labne karıştırıp veriorum.


duygubalca

merhabalar benim de 17 temmuzda 2,990 -52 cm doğmuş bir kızım var.ve sanırım bu ay herkesin ortak derdi ek gıda.çok güzel olmuş.umarım güzel paylaşımlarımız olur..


zeynep_su

et vermedim ama doktorum balığa başlayabilirsin dedi. ben de tadını alsın diye biraz balık verdim. ancak canı istemediğinde öğürüyor. Sevgili sultansenem kilo alışımız ve boy uzamamız galiba aynı. ek gıdaya geçtiğimizden beri bir kaç kaşıktan sonra öğürüyor. o da zor oluyor tabi. kavanoz mamalarda yiyor ama sonra pişik oluyor. kabız da cabası. o nedenle kavanoz mama vermiyorum.praticus

sultansenem benim oğlumda erken doğdu ama kansızlıkla ilgili uyarı almadık doktorumuzdan hatta benim oğlum demir ilacını içince ne versem kusuyodu uzun bi süre onu da vermedim doktorumda verme bakalım bi süre dedi.şimdi ferrum kullanıyoruz zoraki.sizin kan testi sonucunda mı dedi doktorunuz.Haftaya kontrolümüz var ben de sorayım bakalım.buarada inek sütü vermiyorsan mesela brokolili falan bi çorba yaptığında devam sütünü kat yani süt yakışıcak çorbalara.ben inek sütünü ekleyip bi taşım kaynatıyorum çorbalarında.


sultansenem

yamann, kızımın elleri ve ayakları terliyordu nedeni kansızlıkmış.tahlil yapınca ortaya çıktı.ben meyvaları hep kavanoz veriyorum.bu arada demir ilacını bir kaşık pekmeze damlatıp veriyorum.ben de hiç balık vermedim.bugün ilk kez şehriye çorbasını çırpmadım sadece 2-3 parçaya ayıracak şekilde çırpıp verdim.pütürlü oldu tabii, daha zor yedi.ama alışması lazım yavaş yavaş pütürlü vermeye çalışacağım.bakalımm:)bu arada nasıl sesler çıkarıyor sizin tatlılar,bizimki yeni yeni heceler sölüor ama her zaman değil.::)


gulsahmat

merabalar :) benimde 19 temmuz doğumlu CAN adında bi oğluşum war...3310 gr. 51 cm. doğdu...ilk 6 ay sadece anne sütü aldı,su bile wermedim ve sütüm oğluma çok yaradı..6.ayı dolduğunda 11.5 kilo ve 71 cm di.yarın kontrolümüz war bakalım ne kadar büyümüş merak ediyorum...inanın çok şanslısınız çünkü ben oğlumu taşımakta inanılmaz zorlanıyorum :) we tabiki ek gıdalar,paylaşımlar çok güsel bende beslenme konusunda çok titiz dawranıyorum...henüz hazır hiç bişi yedirmedim ve bu şekilde dewam etmek istiyorum...ben yoğurdunu inek sütüyle mayalıyorum,oğlum sewerek yiyor...kahvaltısınıda güsel yapıo (yumurta sarısı,tuzsuz peynir,pekmez,azıcık ıhlamur ) meyveleride artık püre halinde weriyorum zeynep_su

biz "bab", "anni", "memmem","dedded" gibi tekrar kelimeler söylüyoruz. sadece"memmem" i bilinçli söylediğini düşünüyorum çünkü acıktığında söylüyor. henüz dönmüyoruz. sadece yüz üstü bırakırsam sağa veya sola dönüyor. emekleme kıpırtımız hiç yok. galiba biraz tembeliz. ancak çok hareketliyiz. sofraya hep birlikte oturuyoruz yoksa kıyamet kopuyor. sofrada tabakları indirmeye çalışıyoruz. bir de bizim de ayaklarımız ve başımız çok terliyor acaba kansızlık bizde de olabilir mi?


praticus

sultansenem iyiki açmışsın temmuz annelerini inşallah böyle güzel paylaşımlar devam eder.
benim yaramaz oğlum bol bol çığlık atıp sonra da gülüyor.bu arada babası oyuncakçıdan ona tef almış vurunca ses çıkaran şeylere bayılıyor buaralar benim kurtarıcım oldu oturtup eline veriyorum çok eğleniyor.
gulsahmat hoşgeldin maşallah oğluna benim oğlumda sırf anne sütü altı 6.5 ay ama artık severek yiyiyor ne versem sıkılıyolar değişik tatlar arıyolar sanırım artık :))Cevaplamak için Üye ol