18. Ay aşıları???

ketrin soruyor: 10

18. ayımıza girdik. aşıları var bu ayda 5'li karma aşısı var ve çarşamba yapılacak. Sizlerin bu aşıdan sonra ateş vs olmuşmuydu acaba?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Sanemm

Ateş olmadı ama bugüne kadar hiçbir aşısında ateş olmamıştı. Eğer önceki aşılarda ateş olmuş ise bu aşıda olma ihtimali daha fazladır. Tüm aşılar arasında en fazla ateş yapan aşı 18. ay aşısıymış.


ketrin

aslında diğerlerinde bizimde hiç olmadı. umarım bundada olmaz. teşekkürler cevap için


neretva

Olmaz. Bir tek 2. ay aşıları zor. Belki öncesinde biraz anlatmak iyi olabilir.


fleez

geçen hafta yaptırdık, hepatit a da oldu, yani iki aşı çocuk felci için de damla


hemşire üstüne basa basa bu aşılar ateş yapmaz dedi, yapmamadı da 


nnunnis

bizde de olmadı ayrıca hepatit a da yapıldı ve o da ateş yapmıyor merak etmeyin.muratefekerem

18.ayında isteğe bağlı su çiçeği aşısı yapılıyor.ben büyük oğluma yaptırmıştım.küçük oğlum 22 aylık oldu ve ben henüz yaptırmadım.acaba şimdi yaptırabilirmiyim? bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?


mutlueren

ateş olmadı ama bacağı kasıktan dize kıpkırmızı oldu ve o kısım sıcaktı doktorumuz normal dedi soğuk uygula drdi birde nette okumuştum kolonyalı pamukla siliniyormuş böyle bir tabloyla karsılasırsanız panik yapmayın ben nerdeyse gidiyordum doktora


ketrin

çok teşekkür ederim cevaplarınıza. bende yarın gidicem aşıya umarım dediğiniz gibi problem olmaz. daha geçen hafta hasta ateşli idi. bu haftada aşıdan ateşlenirse yıpranır dedim ve korktum.bitlipapatya

Merhaba! Dün 18. ay aşıları yapılan kızımın uygulama öncesi ne keyfi ne de olağan iştahı ile ilgili bir sıkıntısı yoktu; uygulama sonrası da aşılara bağlayabileceğimiz (birden başlayan burun akıntısı dışında) bir farklılık gözlemlemedik. Ancak kızım aşı saatinden yaklaşık 9 saat sonra 38,7 ateş ile uyandı ve sabaha kadar uyuyamadı. Bu zaman zarfında, ateşi düşürmek için ılık duş aldırdık ve üzerinde yalnız body'si kalacak şekilde giydirdik. Fitil ve şurupla sabahın ilerleyen saatlerinde ateşi 37,6'lara düşürdük. Yalnızca su içti. Ancak öğlen tekrar yükseldi.

Özetle;
18. ay aşıları ve Hepatit A aşısı uygulaması sonucu kızımda ateş oldu.
Bu ateş ve huzursuzluk hali 24 saat geçmesine rağmen hala sürüyor.
Daha önceki aşı uygulamalarında da bu denli olmasa da ateş olmuştu.
Bacaktan yapılan aşılardan sonra bacaklarda herhangi bir şişme/kızarma olmadı.
Herkese kolaylıklar ve şifalar...


mert_mert

hepatit aşısı ateş ve benzeri birşey yapmıyor.belki diğer aşılardan kaynaklıdır.


Cevaplamak için Üye ol