Hamilelikte soğuk algınlığına ilaçsız çözümler??

ilke_esma soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar, hamileliğimin 8.haftasını doldurmak üzereyim. iki gündür korkunç bir baş ağrısı ile beraber, burun akıntısı, hapşuruk, hafiften bir boğaz yanması var. ilaç kullanmak tabi ki istemiyorum. evde kendi çapımda bir şeyler yapıyorum ama çabuk atlatmam için pratik önerileriniz var mı? 

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


nnunnis

ıhlamur,kuşburnu çayları yapıp balla tatlandırabilirsin.Bütün bir elmaya 10 tane karanfil saplayıp su ile çaydanlıkta kaynatıp suyunu içebilirsin göğsünü yumuşatır.


MCA

soğan-bal ve turp- bal öneririm.


pinarsultan

Geçmiş olsun. Bir tatlı kşığı bal, 1 limon suyu ( suyunu sıkıp kabuklarını da kayarsan iyi olur), sıcak su ve üzerine toz karabiber. Ilıyınca ama hafif sıcakta olsa boğazın yanar süper olur. 3 kez içersin gün içinde süper oluyor. Bu sene biz gribi bu karışımla atlattık.


pinarsultan

Çok bitkisel olmadıkça karışım vs. Bir kaç gün insanın vücuduna da savaşması için zaman vermesi lazım bence. Bağışıklık sistemiiçin.


ilke_esma

teşekkürler arkadaşlar. 


pinarsultan, anlattığın karışımı ben de yapıyordum karabiber hariç :) bu akşam bir karabiberli yapayım. bir de soğan bal karışımı deniyim.

ıhlamuru çok severim ama ilk aylarda düşük tehlikesi yaratabilir diye duyduğumdan beri içemedim. cano

taze zencefili rendeleyip suyunu sıkıp bir çay bardağının yarısı kadar oluyor bir dikişte tadına bakmadan için o gece terlersiniz ve mikrobunuzu atarsınız .


ilke_esma

burnum akmasına rağmen başım çok ağrıyor. sabahtan beri burun akıntısından şu anda palyaço gibi bir burnum oldu :( 


sevgili cse bitki çayları konusunda ben de çok tereddütlüyüm. oysa ki mesela ekinazya benim favori çayımdır. biraz bal ve limonlar beraber ilaç gibi gelirdi bana ama şimdi yanına yaklaşmıyorum. 


mert_mert

ben hamileliğimin başın dan beri minoset içiyorum doktorum günde 2 tane en fazla diye belirtti.bende ilk zamanlar grip olmuştum ama eşimin hazırladığı bir çay ile 3 saatte kendime geldim ..portakal kabuğu limon elma ve nane yi kaynattım 7 8 dakika.sonra süzüp bal ile tadlandırıp içtim sonrda yattım uyandığımda cidden çok iyiydim.birde ben vitamin hapıda kullanıyorum dr önerisiyle.onunda etkisi büyük tabi.şuan 15 haftalık gebeyim.istersen ilacın adını verebilirim hamileler için zaten dr danışmanı belirtmek isterim..mert_mert

ayrıca bitki çayları hamilelikte bildiğim zararlı hoş ben normaldede içmem.bitki çayları dediğim zencefil adaçayı ıhlamur böğürtlen vs hepsini bilmiyorum .


eliffa

limon suyuyla gargara,bana birebir gelmisti hamileyken.acil sifalar dilerim.Cevaplamak için Üye ol