Uzamış sarılık

busraa soruyor: 4

Ömer iki aylık oldu ve sarılığı halen devam etmekte.İdrar tahlilinde Nitrit değeri pozitif çıktı.İdrar kültürü alındı.Sonuca göre idrar yolları enfeksiyonu ya da böbreklerde bir problem olup olmadığı anlaşılacak.

Buna benzer bir durum yaşayan var mı aranızda?Tedavi süreci nasıldır?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ikicocukannesi

biz yasadık:(

iye imis sebep. bunun icin hastanede yattık 20 gunluk civarı. antibiyotik tedavisi uygulandı. hastaneden cıktıgımıda bilubirin normale dondu. yine de takip edildi kırkı cıkana kadar. her ihtimale karsı bobreklerine de bakılmıstı hastanede yatarken. tit'de belli olmuyor iye, kulturle cıkıyor.

gecmis olsun.


zmimoza

Oğlumda da uzamış anne sütü sarılığı yüzünden yaklaşık 3,5 ay sarılık yaşadık..5 ve 8 günlükken İki kez ışın aldık,ışın aldığında değerler düşüyordu ama sonrasında yine yükseliyordu..Sanırım 12.günden sonra tüm tahlilleri yapıldıktan sonra bunun anne sütünden kaynaklanan bi tür sarılık olabileceğini söyledi dr.ler..Sonrasında zaman geçtikçe ayaklardan başlayarak yavaş yavaş rengi normale dönmeye başladı..En son yüzünün rengi açılmıştı,kuzumun cilt rengini görmek için 3 ay bekledim:(KORKULU,ENDİŞELİ GÜNLERDİ AMA GEÇTİ..


 
umut_turgut

ilk çocuğumda olmuştu uzamış sarılık sadece yüzünde vardı kanı normal çıkıyodu fizyolojik sarılık dnildi 3 ay sürdü sonra kendiliğinden gçti bn sürekli kayısı hoşafı ve şekrli su verdim yazar azar bilirmisiniz ama sarılık için koca karıilaçlarını çaresizlikten onuda denedim ama kazandım ilaç derken bildiğimiz ilaç deyil ocak olması gerekiyormuş bende ona gittim bi kere duş yaptırdı kadın kurulamadan giydirdim inanmayacaksın ertesi gün oğlum bmbeyaz bende başkasından duydum güvenmesem götüren kişiye çocuğumu bile bile tehlikeye atarmıyım demi ama çok geçmiş olsun oğlum 15 günden sonra sarılık olmuştu doktorlar 3 ay boyunca sadece hrgün kan aldılar şu anda sened bir sarılık testi yaptırıyorum şükür artık bağışıklık kazanmış mikroba


HAWOR

bizim anne sütüne bağlı sarılığımız da 3 aya kadar sürmüştü.idrar tahlilinde enfeksyon çıktı ve antibiyotik kullandık daha 1 aylıkken 10 gün...sarılığın uzamasına sebep olabiliyormuş enfeksiyon.ama zamanla geçti rengi de normale döndü bebeğimin...korkmayın yani...başka da birşey yapmanıza gerek yok...Cevaplamak için Üye ol