Bebeğinize ilk ne aldınız??

busraa soruyor: 10

Henüz hamileliğimiz çok başlarındayım ama bebeğime bir sürü şey almak istiyorum.Bu konuda kendimi engelliyorum ilerleyen aylarda almalıyım diye düşünüyorum.Siz özellikle ilk hamileliğinizde, bebeğinize ilk ne aldınız,gebeliğinizin hangi döneminde ilk alışverişinizi yaptınız??

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


yasemin_ekin

kendim, belki hurafelerden, 5.5ayi bekledim. sanırım hamileligimin 7. ayı idi, kizima "I love dad" yazan bir body almistim. neden derseniz, babamiz benden once davranip 6 ay civari ı love mummy yazan hastane cikisi almisti. ben hic acele etmedim birseyler almak icin. İlk torun oldugu icin anneanne babaanne sagolusun bayagi birsey aldilar.

Ben daha cok dogumdan sonra aldim bir suru sey.


Tosuncuk

Merhaba

Anneannem don al donansın demişti :)) bende 6 aylıkken birtane minicik külot aldım ama alışveriş yapmaya 32. haftada başladım herkesin yaşadığı kaygılardan dolayı.

Ama kendini çok kasıpta heyacanını kaybetme ufak tefek şeylerden kimseye zarar gelmez.


Tunam10

kadife bir tulum almıştık eşimle.tesadüf mavisini beğenip almışız.sonra oğlumuz olduğunu öğrendiğimizde içimize doğdu diye düşünmüştük.hey gidi günler dün gibi. zaman ne çabuk geçiyor.hamilelik hem bitsin oğluşumu kucağıma alayım istiyorum hem de hiç bitmesin istiyorum:(


Tunam10

bu arada ben pek kaygılanmamışım sanırım şimdi düşününce:)çünkü hamileliğin ilk zamanından itibaren indirimleri değerlendirdim hep. ama mümkün olduğunca ihtiyacı olacak şeyleri proğramlayarak aldım. yani farklı aylardan mevsimine göre kıyafet aldım. Şimdi pek kıyafet almıyorum.daha çok büyük parça şeylerin indirim ve kampanyalarını takip ediyorum. bence önce bir ihtiyaç listesi yapıp ona göre planlı zamana yayarak almak en güzeli. bu arada bebişime birşeyler almanın zevki bambaşka. çorap bile alsam çok mutlu oluyordum.tabi zamanla hevesini alıyorsun:)


rabbit

bende erkek oldugunu ogrendiğimiz gün next ten bir kot pantolan almıştım o kadar kaliteli çoktı ki tepe tepe giydi..Marlasinger

Bende 6. aya kadar bişey almamıştım ilk aldığım şey puset olmuştu chicco ct01 trio set almıştım. 


MineAda

Ben de yaklaşık 6 aya kadar bekledim. Sabrımızın son bulduğu gün o kadar çok şey aldık ki ilk ne aldım bilmiyorum :)


ikicocukannesi

hemen almayın,
kayıplarım oldu benim, kotu deneyimlerim var.

olumsuz yazmak istemezdim lakin notr kalmak ilerde cok uzulmekten daha iyidir,
en azından 12.-16. haftaya kadar bekleyin derim ben.

sonuna kadar surdurebileceginiz bir gebelik donemi dilerim,
saglıkla.meycan

Cinsiyeti belli olmamışken henüz, dayanamayıp yeşil renkli bir tulum almıştım. Sonra babası (ayakkabıya çok düşkün olduğu için) pembe ilk adım ayakkabısı almıştı...
Kıyafete çok para harcamayın fikrine katılıyorum. Ama ilk bebeğin ise, uygulayamayacağını da blilyorum:) Çünkü ilk hevesle dünya kadar şey alınıyor. Ve çoğu bir iki kere hatta hiç giydirilmeden kalıyor.
5.-6. aylarda alışverişe başlamak daha iyi diye düşünüyorum. Kolay gelssin....


melusina

Ben de kaygılar dolayısıyla bir şey almak taraftarı değildim. 6-7 aydan sonra alırım diyordum
ama cinsiyetini öğrendğimiz gün fırfırlı bir don aldık babasıyla donansın diye :)
babaanne , anneanne ve teyze de kız olduğunu öğrenince bir sürü pembe ciciler aldılar :)
Yine de ben birkaç ay geçmeden bir şey almak istemiyorumCevaplamak için Üye ol