Bebeğinize ilk ne aldınız??

busraa soruyor: 10

Henüz hamileliğimiz çok başlarındayım ama bebeğime bir sürü şey almak istiyorum.Bu konuda kendimi engelliyorum ilerleyen aylarda almalıyım diye düşünüyorum.Siz özellikle ilk hamileliğinizde, bebeğinize ilk ne aldınız,gebeliğinizin hangi döneminde ilk alışverişinizi yaptınız??

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


mayaberry

bende henüz hiç bir şey almadım ama içim gidiyor dolaşırken :) babası ile bakıp bakıp, of şunlara bak çok şeker diyoruz daha çokda kız giysilerine. daha sonrada ama bak bu erkek kıyafetleride güzel diyip belki içimizden ya erkek olursa buda güzel olur neden olmasın diyoruz :) ama kız kıyafetleri tabiyki daha bi başka cicili bicili bayılıyor insan.. inidirmde görüp ay ne uygunmuş alsakmı diyip çok vazgeçtik.. eşim çünki bunların vereceği mutluluk allah korusun ilerde yaşayacağın herhangi bi şey sonucunda çok fazla üzülmene neden olur dediği için.. sabırsızlıkla amniyo olacağım günü bekliyoruz. hayırlısı ile onu da atlatırda yola birlikte devam edersek o zaman kimse beni tutamıycak sanırm :) pembe hastası bi insan olarak önce sağlık sonra kız diliyorum allahtan :)


simge

Ben de beklemiştim 6. aya kadar... Chicco'dan hastane çıkış seti almıştı anneannesi ilk heves. Ondan sonrası da çorap söküğü gibi geldi! Ben kendim hemen hemen hiç kıyafet almamama rağmen dünya kadar cicisi oldu miniğin şimdiden!


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de herkesin aksine daha hamile değilken bile yıllarca (evlenmeden önce hatta arkadaşlık dönemimizde bile) bebiş kıyafeti aldım. Erkek için olanları oğlumda kullandım, kız için olanları da kızımda kullanacağım.

Hamileyken de ilk alışverişimiz bebek arabası oldu, 6-7 haftalık hamileydim, rengini çok beğenmiştim bir önceki görüşümde, kız erkek düşünmedim, kız olursa da nazarlık gibi olur dedim, camgöbeği bebek arabamızı aldık.

4-5 aylık hamileyken neredeyse herşeyi hazırdı. Son aylara çok ufak tefek şeyleri bıraktık.

Bu hamileliğimde de hızlı davrandım, cinsiyeti belli olur olmaz ciciler almaya başladım.

İçinden nasıl geliyorsa öyle yap bence. :)


Tunam10

Herşeyi çok sona bırakmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Evet başlarda almamak lazım ama 5-6-7 aylar alışveriş için uygun. En azından zaruri ama çok pahalı olmayan parçalar alınabilir. 8-9. aylarda koca göbişinle mağaza mağaza dolanmak zor. (bir arkadaşım herşeyi 8-9. ayda almış. "Çok zorlandım. Hiç dolanamadım. Bir sürü şey de eksik kaldı" demişti.)Bir de o kadar çok ihtiyaç varki. Özellikle kıyafet için dolanmadım ama indirimi yakalayınca lazım olanları gördükçe aldım. Şimdi ise daha yüksek meblağda olanlara, elektronik şeylere, odasına ve odasının perdesi,lambası,halısına, travel setlere bakıyorum. Daha almadım ama araştırıyorum. Bütün alışveriş benim üzerimde. Eşimin hiç vakti yok. Ben araştırıp seçenekleri daraltıyorum en son karar verip alıyoruz. Ama o kadar çok şey varki. Hem eksik birşey kalmasın hem nasıl ekonomik hallederiz derken daha da zor oluyor. Tabi doğar doğmaz kullanmayacağınız şeyler için değil söylediklerim. Onları sonra da alabilirsiniz.
Temkinli olma olayını sürekli aklımda tutmak istemiyorum açıkcası. Allah korusun. Allahtan herkesin sağlıkla doğum yapmasını, bebişini kucağını sağlıkla almasını diliyorum. Ben başta böyle bir tehlike atlatmıştım. O zaman doktorum bana pozitif olmamı, hep olumlu düşünmemi öğütlemişti. Çok zor geçen 2 ve 3. aydan sonra çok güzel bir 4,5,6,7. ay yaşadım. Allah sonuna kavuşmayı nasip etsin hepimize:) 


PinkPrincess

Bende aynı sebeplerden 6. aya kadar beklemiştim.Don al donansın lafından ötürü sanırım 1 yaşında ancak giyebileceği donlar aldım.Sonra da bodyler,tulumlar..Ama herşeyi tamamlamamıştım bilerek,doğduktan sonra aldım çoğunu.._dimple_

ben bebek arabası aldım; sanırım abartmışım :D


angelique

24. haftada detayli ultrasona girdikten sonra tulum aldim gap'ten :) herkes cok sey alma dogunca alirsin demisti ama bence hamileyken yapilan alisverisin keyfi baska, simdi de kizima alisveris yapmayi seviyorum ama hamileyken ayri bi keyif almistim, tadini cikarmak lazim..


semaizmir

merhaba;
benim bebeğim 2,5 aylık. biz gebeliğimin ilk alışverişimize 5. ayda başladık. önce bir alt açma minderi aldık sonra hastane çıkışı aldık. birde iç zıbınları sonraları ise yavaş yavaş tamamladık. tavsiyem bebeğinizi doğmadan önce acil ihtiyaçlarınızı tamamlayın çünkü doğum olduktan sonra bir süre dışarı çıkamıyorsunuz ço alışveriş yapmayın diyemicem çünkü ben bu sözü dinlemedim ilk bebek olunca herşeye heves ediyor insan :))) ayrıca okuduğum kitaplara ve makalelere göre bebeğin sürekli üstünü değiştirmek gerekiyor zaten gün içinde istemesenizde temiz kalmasını istediğiniz için üstünü değiştiriyorsunuz :)) 

iç zıbın, patikli alt ve tulum sizin için en çok ihtiyaç duyucağınız.

şimdiden kolay gelsin dünyanın en güzel ve en eğlenceli alışverişinde iyi eğlenceler...dnz81

ben ilk olarak çıtçıtlı body almıştım. 5. ayda başladım alışverişe.


karanfilim

8.ayda alışveriş yaptım ilk kot pantolon almıştımCevaplamak için Üye ol