Yeni kardeşe hazırlık için kitap önerileri

ozlembingul soruyor: 2

Merhabalar 3 yaşında bir kızım var. bir kaç ay sonra bir kardeşi olacak. Kardeş fikrine sıcak bakıyor gibi ama ikinci çocuk gelmeden önce benim yapmam gerekenlerle ilgili (kızımı buna alıştırmak için) bilgi verebilecek ya da direk kızımın kendisine okuyabileceğim kitap önerileriniz var mıdır? Karıncanın kardeşi diye kitap önerisi var fakat bu kitabı piyasada bulamıyorum. Elinde olan ve bana satabilecek olan var mı ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayazlali

Karıncanın kardeşi çok güzel gerçekten. Biz kütüphanede bulup oradan okuduk. Yakınınızdaki kütüphaneye bakın bence. Kardeş gelince ablaya ayrı zaman ayırmaya çalışın, duygularını ifade etmesine izin verin. Bebek olunca neler olacağını şimdiden anlatın, bebek ağlar, emer, uyur, çok sonra seninle oynamaya başlar, falan. Bir de ne kadar anlatsaniz ne okusaniz da tam olarak hazırlayamazsiniz, biz anne baba olarak bile bence gerçekten hazır olmuyoruz. Başa gelince bir şekilde çözümler bulacaksınız, merak etmeyin. Yeni kardeşe alışma bizim bir senemizi almıştı ailecek. Sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum. Bize kv yardıma gelmişti, üç ay, yüzde yüz abi ile ilgileniyordu babaanne, bizi çok rahatlatmıştı. Alabiliyorsaniz yardım alın mutlaka.


Gizem_92

mikado yayınları en iyi kardeş benim kardeşim ve paylaşıyorum! Bu ikisini kesinlikle alın bize çok faydası oldu :)Cevaplamak için Üye ol