Anaokulu tavsiye bahcesehir

MET777 soruyor: 0

Merhaba, 


Kızımız 2015 doğumlu ve Bahçeşehir de oturuyoruz. Geçen yıl yaklaşık 1,5- 2 aylık Bahçeşehir de bir anaokulunda (!!!!) okul tecrübemiz oldu. 
Bizim için ve tabii ki en çok da kızımız için kötü bir tecrübe oldu ve artık okula gitmek istemeyen okul denince hayır demeye başlayan bir kızımız var. 
Artık hafızamızda, okulların genel olarak koca bir balon olduğu gerçeği var. Aslında sürecin başında da okuldan çok fazla bir şey beklemiyorduk. Sadece orada olduğu sürece karnı tok olsun, mutlu olsun ve arkadaşları olsun istemiştik. Gönderdiğimiz yer adını bile yazmaya gerek duymadığımız, sözde kolej kültüründen gelen harika ötesi bir yerdi!!!!
Sonradan fark ettik ki, çalışmayan annelerin gündüz kahve içmek için uğrak yeri olan, o ortama girdiği sıklıkla da orantılı olarak çocuğuyla okulda her türlü ilgilenilen, saçma sapan mantığı olan bir yermiş. 
Çocuğumuz sabah 7:30 da orada güne başlamak ve akşam 7 ye kadar o ortamda bulunmak zorundaydı. Bize söylenen okulun saatlerin bu olduğuydu. Sonradan fark ettik ki sadece kızımız sabah o saate okula gidiyor ve akşam o saate kadar sadece o tek başına- öğretmeni tarafından başından savılmış olarak- bir köşede akşamları onu almamızı bekliyormuş. (Öğretmenlerden her gün biri kızımızın nöbetini tutmak için sabah erken gelip akşam onunla çıkıyordu, bu durumdan ötürü de her halde kızımıza fazlasıyla sevecen davranıyorlardı.) 
Olayın bir de yeme içme, hijyen boyutu var ki oralara girmek istemiyorum. 
Şu anda yeniden, yine, yeni bir okul arayışına başlamış bulunmaktayız. Neticede okulun kaç dil öğreteceği, bale dersi olup olmadığı vs. bunların hiçbiri ne benim ne de eşimin umurumuzda değil. Tek istediğimiz  sabah 7:30 dan akşam 7:00 ye kadar bulunacağı ortamda sağlıklı ve mutlu olarak zaman geçirmesi. 

Bahçeşehir bölgesinde kızımız için önerebileceğiniz okullar var mı, lütfen tavsiyelerinizi bekliyoruz. 
Teşekkür ederiz.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol