BEBEK BEZİ HAKKINDA YARDIM BEKLİYORUM.

EDAVOLKAN soruyor: 10

MERHABALAR ARANIZA YENİ KATILMIŞ BİR ANNE ADAYIYIM TÜM ÇEVREM BEBEK BEZİ STOKLAMAM KONUSUNDA TÜRLÜ ESPİRİLER YAPIYOR.ASLINDA SANKİ BİRAZ MANTIKLI GİBİ AMA HANGİ BEZ KONUSU VAR. BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM BU BEZLERİN HANGİSİ EN İYİSİDİR BU KONUDA YARDIM BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


NORTH_TAN

Hayırlı olsun.Sağlıkla bebğini kucağına al.
Eskidendi o bez stoklama olayları. Endişe etme sadece markete gidecek kimsen yoksa ona göre stokunu yapmanı öneriirm. Yada internettende sipariş edip getirtebilirsin.
Bebeğinin doğacağı kilo önemli bu sebepten ilk başta 1 paket alman uygun olur sonradan kilosuna göre değiştirirsin.
Ben hesabımı günde 10 adet değiştireceğim olarak yapmıştım.


EDAVOLKAN

AÇIKÇASI BU STOK OLAYI BANADA PEK MANTIKLI GELMEDİ AMA NE BİLİYİM HERKES AYNI ŞEYİ SÖYLEYİNCE DÜŞÜNDÜM DOĞRUSU.ŞİMDİDEN ALIRSAN UCUZA ALMIŞ OLURSUN PAHALANIR FALAN DEDİLER AMA DÜŞÜNÜRSEK HANGİ BEZDEN NE KADAR İHTİYACIM OLACAK YADA DEDİĞİNİZ GİBİ KİLO DURUMU VAR AYRICA BİRDE HANGİ BEBEK BEZİ DOĞRU TERCİHTİR FALAN FİLAN.BU ALIŞVERİŞİ  DOĞUM SONRASINA BIRAKMAK DAHA AKILLICA GALİBA.ÇOK TEŞEKKÜRLER.


annevebebis

Molfix ve Canbebeyi öneririm. 1er paket alın dursunlar. Bebek dolabını yerleştirirken şirin duruyor o paketler. Bebek doğana kadar dekor olarak bakıp mutlu olabilirsiniz :)


oglumicin

Prima Premium Care kesinlikle..

Stok konusuna gelince..
1 numaradan 2 paket
2 numaradan 1 paket
3 numaradan ise 8-10 paket alabilirsin...

bebekler çok çabuk büyüdükleri için 1 ve 2 numara çok az kullanılıyor...


aytude

3 numara 8-10 paket cok fazla geldi sanki, biz 3 numarayı cok kullanamadık, kakayı taşırdı, bebek te cabuk kilo aldı, 7-18 kg olan 4 numaraya geçtik 1-2 paketten sonra. stoklama cok mantıklı değil, sık sık indirim oluyor, fiyatlar da cok aman aman değişmiyor. o eskidenmiş.meycan

Stok çok da gerekli değil. Fakat bir markette bezde ciddi indirim varsa birkaç paket alabilirsiniz.
Biz doğduğundan beri prima kullandık, arada da huggies. Fakat prima daha iyi.

İlk başta 1-2paket 1-2numara alın yeterli olur.


sevilkonal

bence sakın stok yapmayın elinizde kalma ihtimali var. çünkü hangi bezin çocuğunuza uyacağını bilemezsiniz. ciltleri çok hassas olduğu için bazı bezlerde pişik olasılığı olabilir. örneğin ben kızıma huggies aldığımda hiç kullanamadım hemen pişik yaptı bez. test ettim cidden başka bez kullandığımda pişik hemen 1 günde geçiyodu. ama bi tane huggies kullandığımda hemen poposu kızarmaya başlıyodu. iyiki iyi marka deyip bi kaç paket almamışım. ben molfix kullanıyorum memnumun.


lugesya

ben stoklamadım çünkü bebeklerin hem doğum kilosu farklı olabiliyor hem gelişimleri farkı oluyor .. Ayrıca bezlerin kimisi bazı popocuklarda alerji yapıp iyi gelmeyebiliyor. Biz doğdugundan beri prima kullandık,memnunuz sorunumuz olmadı. SevgilerAsude_42

Kesinlikle prima. diğer  bezlerle karşılaştırınca anlarsınız. içi pamuk gibi yumuşacık ve ıslaklık olmuyor cildinde.
1 paket 1 no. 2 paket 2 no.  ilk başta sadece bunları alman yeterli. En azından kendini toparlayana kadar bez  derdine düşmezsin. Oğlum 5 aylık ve 8,5 kg. yeni 4 numaraya geçeceğiz.


gulsahtokmak

BENDE BEZLERİN HEMEN HEMEN HEPSİNİ KULLANDIM AMA BİZE EN İY GELEN BAYB STAR OLDU TAVSİYEDE EDERİM STOKLAMAYA GELİNCE HİÇ GEREK YOK EVET BİRAZ PAHALI HELE BENİM KIZIM GİBİ YENİ BEZİNİN BAĞLANMASINI BEKLER SONRA TUVALETİNİ YAPARSA HAFTADA BİR PAKET BEZ ALMANIZ GEREKİR AYRICAA BÜYÜK ŞEHİRDE YAŞIYORASANIZ HER HAFTA BİR MARKETTE İNDİRİM OLUYOR ÖYLEDE TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.HAYIRLI DOĞUMLARCevaplamak için Üye ol