BEBEK BEZİ HAKKINDA YARDIM BEKLİYORUM.

EDAVOLKAN soruyor: 10

MERHABALAR ARANIZA YENİ KATILMIŞ BİR ANNE ADAYIYIM TÜM ÇEVREM BEBEK BEZİ STOKLAMAM KONUSUNDA TÜRLÜ ESPİRİLER YAPIYOR.ASLINDA SANKİ BİRAZ MANTIKLI GİBİ AMA HANGİ BEZ KONUSU VAR. BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM BU BEZLERİN HANGİSİ EN İYİSİDİR BU KONUDA YARDIM BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


SDB

hiç stoklama..
hastanede bile doğumdan eve gelirken açtıkları paketlerde bitmeyen bezleri yanına verebiliyorlar. En kötü ihtimalle şöyle düşün..Bebeğin eğer 3300-3600 civarı doğdu ise direkt 2 numaradan başlayabilirsin. eğer 2800-3300 arası ise 1 numara da alabilirsin..Benim oğlum 3300 doğdu, hastane çıksı % 10 kilo kaybı oluyor. O sebebple biz 1 hafta kadar 1 numara kullandık. Günde 8-9 tane atıyordum bol süt emiyordu çünkü..Sonra hemen 2 numaraya geçtik.. Demek istediğim bebeğin boyu kilosu da önemli. Marka olarak ise kesinlikle Prima diyorum 1 kez bile pişik yaşamadık..


kuzununannesi

bencede hiç stoğa gerek yok

evet onune gelen stokla deyip duruyor son donemde malesef

hatta eşim cok korkmustu, okadar cok soylenmiştiki bize

ben sadece doguma 1 ay kala 1 paket huggies in 1 numarasını aldım, bitmeye yakın zaten alırsın, heryerde satılıyor, hatta neredeyse bakkallarda bile..


Ulku

aman dikkat.
biz hic 1 numara kullanmadik, 2'den basladik mesela.
hangi bezin iyi gelip gelmeyecegini de deneyerek bulabileceksiniz. cocugun vucut yapisina, tenine, vs. gore degisiyor, her bez her bebege iyi gelmiyor.


kelebek39

benim oğlum 3 aylık ve 6 kg.primanın 3 numarasını kullanıyorum.ama kaka sürekli taşıyor.hergün en az 5 badi ve 5 pijama kaka oluyor oğlumun vücudu da cabası.bez değiştirmek istiyorum ama doğduğundan ber prima kullandığımız için başka bez pişik yapar diye korkuyorum.ama kaka temizlemekten de gına geldi.  


SDB

Kelebek neden bir üst boya geçmeyi düşünmedin ?
Benim oğlum da 7 kilo iken ben Prima 4 numaraya geçtim,
hem doktorumuz da tam dar olmasın bezler diye uyarmıştı..
Bir üst boyda ne taşma oldu ne de sıkı geldi.
Hatta şu anda 9,5 aylık ve 9300 gr civarı ben 4+ versiyona geçtim..
Bezin kenarlarını bel hizasından kıvırdığım için büyük gibi de durmuyor üstünde.
Ne dersin ?zeynep_bartu

Bence de Prima ama klasik olan, petekli olan bize iyi gelmedi. Hamileliginizin son aylarinda bebegin kilosuna gore de sekillenir, mesela bize hastanede 2 numara takmışlardı, bizde evde 2 numarayla devam ettik ama cok kısa bir sure. Hemen 3 numaraya gecmistik. Cocugun beslenmesiyle de alakalı bir durum. Sık ve iştahlı emen ya da beslenen bebek daha cok bezini kirletiyor.


aytude

ben de SDB gibi bir üst boya geçtim çünkü hep kakası taşıyordu. 4 numara cok iyi oldu.
bebek doğmadan önce cok fazla alışveriş yapmasaydım, tulumlar almasaydım diye cok düşündüm doğum sonrasında. Cünkü yenidoğan tulumlarının coğu (özellikle TR ürünleri) standart bir şekilde 50 cm oluyor. 4-5 tane almıştım. ama bebeğim 54 cm doğdu (anababa kısa olmasına rağmen) beklemiyorduk uzun bir bebek, o yüzden düşünemedik o ayrıntıyı.
Bebek bezi meselesi de buna benziyor. Bebeğinizin kilosuna bağlı bir şey. 4 kilo üzerinde doğarsa ne olacak? Önceden stoklayıp sonradan bezleri dağıtmak zorunda kalan arkadaşlarım var.


EDAVOLKAN

GÜZEL ANNELER YAZMIŞ OLDUĞUNUZ ÖNERİLERİNİZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.EŞİMDE BENDE O KADAR MERAKLIYIZKİ BEBEĞİMİZ İÇİN ALIŞVERİŞ YAPMAK İSTİYORUZ DOĞAL OLARAK 9 HAFTALIK CİNSİYETİ BELLİ OLMAMIŞ BEBİŞE GİYSİ ALAMIYORUZ EŞİM BİRGÜN BEBEK İÇİN ATEŞ ÖLÇER ALMIŞ GETİRMİŞ BİRGÜN MİNİCİK TIRNAK MAKASI YANİ ANLAYACAĞINIZ UFAK TEFEK ŞEYLER BİLE BİZİ DELİ GİBİ MUTLU EDİYOR.MARKETE GİDİP BEZ ALMA FİKRİDE BU DUYGUSAL TATMİNİ YAŞAMAK İÇİNDİ AMA TECRÜBELERİNİZDEN ANLADIĞIM KADARIYLA BEZ ALIŞVERİŞİ KESİNLİKLE DOĞUM SONRASINA BIRAKILACAK .HERKESE TEKRAR TEŞEKKÜRLER.Aysegul_

kelebek aynılarını ben de yaşadım sürekli kakası belinden taşıyordu prima ile hatta 'hangi bebek bezi' sorusunda dile getirmiştim. benim sorunum prima premium care'a geçince %90 çözüldü, önce bel lastiği var diye huggiese geçtim ama onun da bacak lastikleri gevşek geldi bacaktan taştı devAamlı. premium care deneyebilirsin.


dildade

kesinlikle primadan şaşmayınCevaplamak için Üye ol