düdüklü

neda35 soruyor: 4

düdüklü tenceredemi pişircez,sebzeleri bebeğimize daha çabuk pişiyormuş ve besinleri içinde kalıyomuş

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


burcaksahin

Sanırım sebze püresine geçiyorsunuz. Afiyetli ve lezzetli öğünleriniz olur inşallah.

Sen bilirsin. Ben başlarda düdüklüde pişirdim ama nedense kısa sürede tencereye geçtim. İçindekileri görmek istedim herhalde. Bir de içine ne koyduğuna bağlı karıştırman gerekebiliyor.

Mesela pirinçten sonra irmik koymaya da başlanacak. Düdüklüde sakın baştan koyma irmiği. Çünkü kabarıp, taşırma eğilimi gösteriyor. Tabi taşırması gibi bir ihtimal yok ama, Yükseldiği için su düdüğünün filan içine kaçtı, yıkamaya baya uğraşmıştım. Tencerede pişirirken de irmiği koyduktan sonra kapağını kapatma, taşıyor. YAda kapalı kapak pişir, ocaktan indirmeden 5 dk önce de atabilirsin irmiği.

Sanıldığı kadar zahmetli bir iş değil. Kolay gelsin


zynptr

Ben düdüklü tencerede pişiriyorum ama görememek ve kıvamını ayarlamak bazen zor oluyor, çok sulu olabiliyor. Tencerede görerek yapmayı tercih edilebilir..Kolay Gelsin


sevican

Ben herşeyi düdüklüde pişiriyorum ve çok pratik buluyorum. En geç 10 dk da tüm sebzeler pişiyor, sğrekli gelip gidip kontrol etmeye de gerek kalmıyor. İnsanın eli alışınca suyunu ayarlaması kolaylaşıyor, zaten ağzı kapalı piştiği için sebzeler su çekmiyor, dolayısıyla genellikle 1 parmak su koymak yeterli oluyor. Ben de tencerede pişiremiyorum, ya yakıyorum ya az pişiriyorum :)


jildando

Ben buharda pisiriyorum yemeklerini. Sebzeleri bütün olarak, İrmik, pirinç ve bulguru , şimdi et de eklendi tabi, dönüşümlü olarak ufak kapta koyuyorum. Sonra da blenderda biraz da zeytinyağı ekleyip püre yapıyorum. Hem besin değerini kaybetmiyor, hemde kıvamını ben ayarlıyorum. Kullanımıda kolay oluyor, suresini ayarlayıp bırakıyorsun, kendi suresi dolunca duruyor.
Makina yoksa da, tencerenin icine konan tel sepetler var, onda da yapabilirsin.Cevaplamak için Üye ol