kel kalacam galiba yardım istiyorum...

sedakoc soruyor: 2

      4,5 aylık kızım var sadece emziriyorum. ince teli saçım var ve oldukça seyrek. Hmilelik süresinde hiç dökülmedi aksine gürleşti parlaklık kazandı ama yaklaşık 5- 6 gündür felaket dökülüyor. her tarafta saç var her tarafa dökülüyor kızımın üstüne eline tahammül edemiyorum artık geçici olarak başımı tülbentle bağladım. şimdi evde yoksa orayı süpür burayı süpür mahvoldum. Başından böyle bir olay geçen varmı sizler  ne yaptınız , geçici bir durum mu bu .ben çok üzülüyorum yardım ederseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


blueberry

benim doğum sonrası dökülme olayım 3.ayda başladı. alnım açıldı resmen. LACINIA diye bitkisel bir şampuan kullandım. dökülme durmadı, ciddi şekilde azaldı ama 15 gün içinde ciddi şekilde yeni saç çıktı. alnımın açılan kısmı minik saçlarla dolarak kapandı en azından. kızım şu an 7 buçuk aylık, hala saçım dökülüyor, hala lacinia kullanıyorum. şişe bittiğinde 1-2 günlüğüne normal şampuana geçersem anında tutam tutam dökülmeler başlıyor. o yüzden bu durum bitene kadar şampuana devam...


doublebassist

lütfen doktora gidip çinko ölçtürün.aynı sorun bendede oluyor arasıra . ve vücudumdaki çinko eksikliğinden kaynaklanıyormuş bu durum.siz yazalı epey zaman olmuş ama.çinko normale döndüğünde saç dökülmem durdu.
Cevaplamak için Üye ol