H1N1 Aşısı...

kozgur soruyor: 9

Arkadaşlar Merhaba;

Aramızda Domuz gribi aşısı yaptıran var mı? Yada yaptırmayı düşünen... Doktorunuzun düşünce ve yorum nedir?  Bizim doktorumuz bekle ve gör der, ama aşı yaptırmak gerek diyor...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ozguranne

Bizim doktor, öneriyoruz dedi. Biz de bugün aşı yaptırdık.


evren

biz ailecek aşı olduk 15 gün önce.  İkinci aşıyı da Tan'a hafta içi yaptıracağız.  9 yaş altına iki doz vuruyorlar koruyuculuğunun sağlanması için. Doktorumuz bebekler ve çocuklar da risk grubuna alındığı için yaptırmamızı önermişti. Aşı yapıldıktan sonra  herhangi bir yan etkisi de olmadı.


khan

Ilgaz'a 18 Kasım'da yaptırdık, 5-10 gün içinde 2. dozu yaptıracağız. Biz de, baktık kimse gidip olmuyor, bir hafta önce gidip yaptırdık kendimize eşimle.

Doktorumuz Amerikan Hastanesi'nde. Geçen haftaya kadar "şimdilik önermiyoruz" diyorlardı ama geçen hafta Amerikan H. önermeye başlamış diye duyduk, doktorumuz bizi aramadı ama. Biz daha çok kendi araştırmamızı yaparak kendimiz karar verdik yaptırmaya. Doktorların kimisi ilk günden yaptırın diyordu, kimisi de hala yaptırmayın diyor.


ozguranne

Med amerikanda bizim doktorumuz, onlar oneriyormus.Gulusoy

bizim doktorumuz da önerdi (Acibadem de). 2 gün önce yaptırdık. 


hande

bizde yaptırdık kesinlikle öneriyorlar


Allegro

24.kasımda ilk dozu yaptırdık Kayraya. Hiç bir yan etki olmadı.
Doktorumuz baştan beri öneriyordu ama geçen ay özellikle tekrar telefon açıp artık tavsiye etmeyi geçtim yaptırın dedi...
Bağımsız ama çok bilinen bir doktor


Ozge

Biz de yaptirdik...


ADA

Merhaba ,

Biz kendimiz olduk.şimdilik.Yani Ada nın yakın temasta olduğu herkes ( ben,baba,bakıcı ve babaanne ) , onu yaptırıp yaptırmama konusunda ise çok ufak olduğu için tereddütlerim var hala.Alerjilerini bilmiyorum ( daha yumurta bile yemedi çocuk, vs. )
Bizim doktorumuzda yaptırın eğer yaptırmayacaksanız da siz olun mutlak demişti.


Cevaplamak için Üye ol