Kreş için eve yakınlık mı, eğitim mi?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


kedidirkedi

Aktiviteler, gezilerden verim alabilmesi için henüz çocugunuz küçük. Sizin önceliğiniz güvenlik ve bakım olmalı. Serviste her ne kadar güvenliği sağlansa da her gün trafikte olması, kreşten çıktıktan sonraki zamanını serviste geçirmesi dezavantaj. Eve yakın olan kreş, her zaman tercih edilmeli ancak yakında açılacak olan kreşin gerek yeni açılacak olması gerekse saglayacagı koşulların bilinmezliği de baska bir sorun.

 İkisi arasında tercih yapacak olsam uzakta olan kreşe başlatır, gidişata bakarım. Yakında olan kreş de bu arada açılır, az çok kendini belli eder. Bir süre sonra degerlendirme yapar, yakındaki istediğim şartları saglayabiliyorsa çocugumu yakındaki kreşe alırım, saglayamıyorsa uzak ama şartları iyi olan kreşte devam etmesine karar veririm.


mert_mert

anlattıklarınız çok güzel bende olsam bu kreşe veririm fakat sokak servis olaylarına izin vermem..17 aylık bir bebek zaten serviste büyük ihtimal uykuya dalar veya huysuzlanabilir..ve dışarılarda yürümeside ihtimal belki bir kedi görür koşar kaçar veya kucak ister ..öğretmenler ne derece yetebilir bu kadar ufak bebelere..çünkü 5 çoçuk demek 5 kucak ve el tutulması demek..zor yani..amma ince detay düşünüyorum değilmi..


EzgiG

Merhaba Kalipso,
benim kızım da 2,5 yaşında, kreşe vermek durumunda kaldık ama şunu bil ki en iyi kreş en yakın kreştir. Eğer mecbur kaldıysan, mutlaka yakın bir kreşe ver ki çocuğun serviste çok fazla vakit geçirmesin.
Aktiviteymiş, yüzmeymiş baleymiş bunlar sadece velilerin gözünü boyamak için yapılan eklentiler. Allahaşkına 2 yaşındaki çocuk baleden ne anlar, otopedi açısından sağlıksız bir kere...Bunun gibi yüzlerce örnek verebilirim...Yakın olan kreşi tercih edin, bilgi sahibi değilseniz de mutlaka bilgi sahibi olun. En önemlisi, asla çizgi film izlettirmesinler, kreşlerin en çok yaptığı numara bu. Bir de önce patates kızartması vererek karınlarını doyurduklarını duydum, köfteyi az yesinler diye!!!! Aman dikkat, çocuklarımız herşeyimiz.
Bakıcıya asla güvenmem, kreş ortamı her zaman iyidir fakat titizlikle takip etmek gerek...


opposition

Diğer arkadaşlara katılıyorum, en iyi kreş evine yakın kreştir :) Ben de aktivitesi bol yerleri 4 yaşına geldiklerinde inceleyeceğim. Şu anda verdiğim yer evime en yakın ve 1986 yılından beri bu işi yapan biryer.


opposition

Amanın bu patates kızartması olayı çok kötü ya :( nereden akıllarına geliyor böyle hainlikler bu insanların vallahi pes!mert_mert

ben tv de doktorumda izledim ..patates kızartması zararlı değilmiş asıl zararlı olan şey sürekki aynı yağda kızartılan patates kızartması..yani tek kullanımlık yaptığınız yanmamış yağ ile yapılan patates kızartması aksine zararı yokmuş ..biz evde genelde kızartma yemeyiz yersekde fırında az yağlı olarak kızarır..çok nadir belki 3 4 ayda bir kızarır kaçamak tarzı ..bence asıl tehlikeli olan mc ve burger deki kızartmalardır..çünkü haddi hesabı yoktur kimbilir kaç kere kullanılıyor..


EzgiG

Patates kızartması zararlı olduğu için değil, çocuklar az köfte yesin diye. Zalimliğe bakar mısınız? 3 köfte ile doymasın da 1 köfte yesin diye. Maksat et masrafından kaçmak olsun, Burada böyle yerler var. 1 kg kıyma ile 100 kişilik köfte yapıyorum diye övünen kreş aşçıları var. Ekmek köftesi yapıyorlarmış...Duyduğumda içim ezildi resmen. ..


jasmin77

Kesinlikle eve yakinlik kaldi ki

Oglunuz daha 17 aylik yzaktaki kredin soyledigi aktiviteler ing bake gezi vs icin coook kucuk su an onun gereksinimi olan tek sey guvende olup oyun oynayarak keyifli vakit gecirmesi , benim oglum da32 aylik ve bu sene krese basladi aynen sizin soylediginiz gibi evimize 100 mt mesafede sitemizin icinde ben basla bir yer hic arastirmafim bile bu sene acildi 3 hafta oldu baslayali gayet memnunuz asil gondermek istedigimiz okulun kredi ucin 4 yas uygundur incedinde zaten yaptiklari oyun iynamak boya yspnak dans etmek bizim kredte ing var 3 yas grubunda ama zaten bu yasta etraflarinda surekli konusulan bir ortam

Olmadigi surece ne kadar ogrenecek renkler sayilar merhaba vs , okulun ing danismani bile soyledi etrafta okuldan cikinca bu dili hic duymayacak dolayisiyla 3 yas sadece dile adapte olur diye , sizin yetinizde olsam o kadar kucuk cocugumu servislerde yormazdim, sitenizde kred avantajiniz varkenopposition

İşte diyorum ya az yemeleri için önceden patates vermeleri nasıl geliyor akıllarına, kırk yıl düşünsem aklıma gelmez :((

 


ipekkusgoz

Zaten böyle bir şey için dua ediyormuşsunuz, o da olmuş:)). 17 aylık bir bebeğin serviste oto koltuğunda yalnız oturduğunu düşünmek zor geliyor bana. Küçük daha ve her servise binip o koltuğa oturduğunda sessizce ya da uslu uslu oturacağının bir garantisi yok.Arkadaşlar söylemiş zaten uzak olanın verdiği eğitimin bu aylık bir çocuk için fazla hatta kullanılamaz olduğunu. Öyle olmasa, her şeyden faydalansa bile 9 ay sonra hem onun hem sizin kreş ve oradan sağlanacak fayda çıtanız yükselmiş olacak.Tayin olduğunuz yerde bu çıtanın altına inmek zorunda kalırsanız geri adım attığınız için bu duruma üzülebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol