sling

muzeyyen soruyor: 10

intenette çok arayıp daha sonra joker mağazasında bulup aldığım sling'i bir süredir kullanıyorum ama pek memnun değilim daha iyisini nerede bulabilirim

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


yagmurcuk

http://hamilelerkulubu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=75&Itemid=121
basit bir halka ve taç markasının nevresimleri için kullandığı kumaşlardan yapılıyor. takılması çıkarılması basit. fiyatı da uygun özellikle de kulube uye olursan. 


anneyazar

Annelere, bebekleri için kangru model şal bu linkte yapımı verilmiş belki yaptırabilirsiniz. Ama bence de sanal bebek mağazasındakiler oldukça güzel ve kullanışlı görünüyor.


AK

Merhaba Müzeyyen,
ben de sling almayı düşünüyorum da, kullandığınız sling Babasling miydi?


muzeyyen

evet  babasling almıştım. bir süre sonra omuza çok baskı yapıyor.
serhan

http://www.babaolmak.com/basindan/bebek-tasiyicilar/

babaolmak.com'da gördüğüm bu haberi göz atmanızı öneririm.


iremerdilek

Babaolmak'ta okuduğunuz haberle ilgili yazı yazmıştım. http://www.slingohikayeleri.com/sling-guvenligi/

Haberi detaylı okudunuz mu bilmiyorum. Söz konusu iki marka var. Biri INFANTINO. Ben haberin kaynağını, CNN'i ve taşıyıcılarla ilgili uyarıyı yapan Amerikan Ürün Güvenliği Komisyonunun sitesinden de okudum.  Hatta Infantino'nun basın açıklamasını aldımYasaklamadan ziyade uyarı var ve marka da ürünlerini toplatma kararı almış. 
Komisyonun kullanmayın uyarısı bebeklerin havasız kalabilme ihtimaline karşı. Dik pozisyondaki bebek taşıyıcılarıyla ilgili bir uyarı zaten yok. İşin tuhafı Amerika'da her sene bu tip bir RECALL yapılır. Sonra aynı sektörden güçlü bir marka yeni bir ürün çıkarır. Ben yine komplo teorileri üretmeye başladım. 

Çünkü bebeğin sling içinde havasız kalması tamamen annenin-taşıyıcıyı kullananın hatasıdır bence. Uygun bedende ürün alınmasa, bebek içine düzgünce yerleştirilmezse ve de üstü battaniye, örtü gibi şeylerle kapatılır ve de kontrol edilmezse bebeklerin havasız kalma ihtimali çok. 

iremiremerdilek

Hulya hislerime tam tercüman oldun. Ben kibarca yazayım demiştim. Infantino markadan biz de kullandık. Koray hala yaşıyor. 2.5 kg doğdu minicikti üstelik ve hastaneden onunla çıkıp gittik eve. 

Ha kucakta taşımışsın ha sling'de. Farkı yok bana göre. Çocuğu kat kat giydirip bir de yüzünü örtersen üşümesin diye olacağı bu malesef. Zaten markanın yöneticileri de ölümlerden dolayı sorumluluk almayacaklarını bildirmiş. Amerika'da tüketicinin gücü o kadar büyük ki, olur olmadık şeyler dava konusu olabiliyor. En çok da kendi salaklıkları. serhan

İrem hanım ilginiz için teşekkür ederim.

Klasik kanguru tipi dikey taşıyıcılar mı daha sağlıklı ve rahat taşıma imkanı sunuyor yoksa sling tipi taşıyıcılar mı? Oğlum şimdiden kucaktan inmek istemiyor, neredeyse kucak olmadan uyumuyor diyebilirim. Yatağında yatarken bile elimizi üstüne koyuyoruz bazen uykuya dalsın diye. Hangi ürünü önerirsiniz?  


iremerdilek

Serhan bey, Sizin oğlunuz henüz çok küçük öyle değil mi? Kucakta olmak istemesinden daha doğal ne olabilir ki?

Koray 4 aylık olana kadar kucakta uykuya daldı. Slinglerden herhangi birinde hem o hem de siz rahat edersiniz. Bizim markada HUG modeli hayat kurtarıcı özellikle bebek 5-6 aylık olunca. Dik şekilde taşıyanlar anne-babanın ağırlıktan dolayı sıkıntı çekmeden uzun süre taşımalarını sağlıyor. 5-6 aydan önce siz hangi modelde rahat ederseniz onu kullanın derim. 
iremCevaplamak için Üye ol