Bebekte seboreik dermatit

seydaa soruyor: 3

bebeğinde seboreik dermatit olan varmı?lütfen bi yardımmmm

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ediluj

Bizim saçında konak olmuştu(seboroid dermatit)sizinde mi saçta??yoksa yüzünde veya vucudunda mı? biz saçına zeytinyağı sürüp bir süre beklettik,sonrasında taradık ve banyo..Bu tür rahatsızlıklarda kimyasallardan uzak tutmak gerekiyor.Biz sampuanını değiştirdik,sonrasında olmadı tekrar(komili zeytinyağlıya geçtik)


Aysegul_

bebeklerde bu aylarda görülebilir. ara ara tekrarlayabilir. endişe edilecek bir durum değil. 1 yaş civarı tamamen düzeliyor. geçmiş olsun.


BELGIN_21

merhaba benimde kızımda seboroik egzema var saçında konak oluştu ilk önce temizledikçe bitmek bilmedi göğüs ortasındada egzama oluştu ve sırtına elbileklerine dirseklerine kadar arttı kaşlarında ve göz kapaklarındada çok döküntü oldu şimdi biraz hafifledi ama çok korkuyorum tekrar kötüleşirse tekrarlayan birşeymiş galiba cilt hekimine götürdük seboroik dermatit dedi 3yaşına kadar devam edebilir dedi mustelanın ürünlerini önerdi şampuanını sabunu ve kremini kullandık daha iyi gibi ama endişeliyim acaba burumu yaşayan varmı yani bebeğinde seboroik egzeması olup daha sonra iyileşen oldumu hala başında bazen çok artan döküntüler oluyor ama konak gibi değil sert beyaz kapaklar oluyor ilk kez böyle birşeyle karşılaşıyorum oğlumda böyle birşey olmamıştıCevaplamak için Üye ol