Emekleyen bebek // parke - sert yüzey temizliği

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Daphnes_Mum

Ben çoğunlukla arap sabunu ile siliyorum bazende sadece sirkeli su ile eşim sirkenin kokusunu pek sevmediği için nadiren diyelim. Ama şimdi Anway'in bir ürünü varmış loc. yüzel temizleyici diye zararlı kimyasallar içermediğini okudum kullananlar memnunmuş, siparişini verdim beklemedeyim.


kuzum

Biz sirkeli su kullanıyoruz. Elma sirkesi. Bir de amway'den loc adlı ürünü alıcam. onun için de burada bir arkadaşımız da suyunu çiçeğe bile dökebilirsin demişti, o kadar zararsız yani.
Ben bir de top shop'tan h2o mop ultra diye buharlı süpürge almıştım, arada onu kullanırım diyorum.


kuzununannesi

arkadaslar loc için evet soylenen cicege dökülebilecegi ama bi kaç sene evvel ablam loc ile duvar silerken zehirlendi ve baya rahatsızlandı o gun,işini yarım bıraktı ve aksama kadar yatmak zorunda kaldı.. baska hiç bişey kullanmadıgı halde deterjan zehirlenmesi yasanmasının sebebi loc, yani o cok guvendigimiz deterjan..

tamam diger deterjanlara göre hafif olabilr ama okadarda guvenmeyin derim ben..

hele helede sözkonusu olan minik yavrularımızken..


kuzum

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=65728

sirkeli su gerçekten yeterli bence. yukarıdaki linkte de "steril değil, temiz bak" diye bir yazı var. hastanelerde bile sadece ameliyathanelerin steril olduğunu, çok temiz bakılan çocukların alerjik, dayanıksız olduğunu yazıyor.
nerede okumustum hatırlamıyorum; hep bu reklamlar insanları temizlik hastası yapıyor, içimize kurt düşürüyor, televizyonu açın reklamların yüzde yetmişi temizlik maddesi. onlardan etkileniyoruz, bir anne kızıyla övünüyor " benim kız hergün mutfağı cifle siler, banyoyu bilmemneyle yıkar vb" diye,aslında kızının yaptığının ne kadar yanlış olduğunu bilse.
sizin sorunuz bu değildi biliyorum ama hazır yeri gelmişken yazayım dedim.Cevaplamak için Üye ol