20 aylık oğlumun huysuzluğu...

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sevda

bence bütün saydığın sebeplerin hepsi olabilir, zaten en iyi sen anlarsın kendi çocuğunun durumunu, benim kızımda aynı tavır içine giriyor. çok sabırlı olmak gerekiyor ( tabi bu her zaman mümkün olmuyor ). sakin davranamıyorsak hemen yanımızda bulunan diğer bir kişinin devreye girmesini rica edelim ( eş, anne... ). geçenlerde kızım ağlayarak uykudan kalktı, problemin ne olduğunu açıkcası çözemedim, çığlık çılığa. erken bir saat olduğu için bende sersem gibiydim. hemen kucağıma alıp oturma odasına geçtik ama ne istediğini ne ifade ediyor nede ben anlıyorum sonunda cep telefonuma yüklediğim garfieldin bir oyun havası videosu vardı onu açtım ve bir anda sustu. yani ne vardı niye ağladın da şimdi niye sustun oldum tabi. kişilik gelişiminin başladığı dönem olarak tabir edilen döneme giriyorlar muhtemelen bundan kaynaklanıyordur. umarım kolay atlatırız :)


sedaydin

Burcak kolay gelsin....


azı disleri gercekten de zor bir donem. sanırım baya acılı birsey cocukların cok sıkıntıları oluyor. her insanın acıyla basetme yontemi farklıdır. cocuklarımızın azı dislerinin cıkısına verdigi tepki de oyle..

boyle fiziksel bir kokeni yoksa, okumussundur belki, cocuklarda 5 sevgi dili kitabında, davranıslarda boyle ani degisiklik varsa, evin rutininde, sizin evinizde, hayatınızda bir degisiklik olup olmadıgını bir gozden gecirin der. soyle bir dusunmekte fayda olabilir. sevdigi bir kisiyi gormekten yoksun mu kaldı (hastalanan bir yakın, gormeye alıstıgı bir arkadas, babanın calısma saati degisikligi gibi gibi...)bir seyler degismisse ve kısa bir surede eski sisteme donme sansı yoksa, sen belki simdiye kadar zaten cocugunun sevgi dilini kesfetmissindir, ona agırlık vererek bu donemi daha kolay atlatabilirsin.Cevaplamak için Üye ol