Yıkanabilir bebek bezini ne zaman kullanmaya başladınız?

rakunn soruyor: 6

Merhaba,


Yıkanabilir bebek bezi kullanan anneler ne zaman kullanmaya başladılar, günde kaç tane ile başladılar ve kaç kez yıkadılar merak ediyorum.

Geç aylarda başlayanlar ise daha önce hangi bezi tercih etti? 

Hazır bebek bezi içerisine Liner koyup kullanmayı deneyen oldu mu?

Bir de en çok hangi markadan memnun kaldınız, onun da merakındayım. :)

Cevaplar için şimdiden pek teşekkürler. :) 


Bu soruyu cevapla


6 Cevap


saie

Gobegi dustukten sonra kullandim ama 2 saate bir degistirmek gerekli uzun uyuduklari icin ilk zaman biraz zor oldu icine iki iclik biri bambu biri microfiber koyup baglasam da 2 saate bir kuralini atlamamak lazim. Liner rahat oluyor ama ilk zamanlar sivi kaka oldugu icin bulasiyor gene. Kiz cocugu icin cok kullanisli olmadi. Her yerine sivandi her seferinde yikamak zor oluyor kisin.


rakunn

Uuu, biraz meşakkatli olmuş hakikaten. İçini de epey doldurmuşsunuz. 2 saati geçince pişik yapabiliyormuş evet, mutlaka dikkat edeceğim. 


Benim elimde şu an 5 adet bez var. Bambu içlik yok. Siz bambuyu nereden temin ettiniz acaba?
Bir de bu 5 adeti artırmalı mıyım yoksa 4 tane bitince 8 saatte bir makineye atsam, kurutsam 5li yeter mi acaba?

Teşekkür ederim.


halbuse

Merhaba 40 ı çıktıktan sonra kızımın kullanmaya başladım, 15 tane var elimizde ve neredeyse hergün yıkıyorum.

Fakat pek memnun değilim fuzzibunz marka çoğunlukla dışarı taşıyor,sıvı kakası olduğu için çok olursa taşırıyor, çişini bebek elinizde iken yapar ise taşırıyor sabırla devam ediyorum bakalım :/

Önerileré açığım ben de.


bbade

Bende yikanir bez kullanirim diye dusunurken hic kullanmadim. Yikamak kurutmak sorun oluyormus.

Dogumdan itibaren her iki cocugumada huggies kullaniyorum.. tenine degecek kisim organik pamuk.

Bir de yenidogan bezi kalin olmaliyms ki kalca cikikligi ihtimalini azaltsn. Huggies bunuda hesaba katms. 1 ve 2 numara bezler kalin.


portakallikereviz

Ben yeşil kaka dönemi geçince kızımın poposunda sürekli pişik olunca, daha 1 aylık olmamış kıza ağır kremler kullanmak istemedim, beze geçtim, kushies kullandım. çokça almak gerekiyor, yoksa yetişmek mümkün değil. Biz 25 tane aldık. ilk 1 sene bunları kullandık. Sonra bir üst numarasına geçtik. Ama uzun vadede çok daha ucuz ve sağlıklı. Ayrıca tuvalet iletişimine de başlarsanız, bayağı bez temiz de kalabiliyor. onu da bir araştırmanızı öneririm. kushies'i tercih ettik çünkü hepsi tek parça, kuruduktan sonra içine bir şey doldurmak gibi ekstra bir işlem yok. 


rakunn

Çok teşekkürler anneler. Benim de elimde 2 no'lu bezden oldu şimdi 2 paket. Bunlar bitince yavaş yavaş yıkanabilire geçeceğim. Sanırım o zamana bağını da düşürür. Bez fiyatlarıyla da yeni tanıştım. Yıkanabilir bezin en pahalısı bile yine iyi kalıyormuş atılırların yanında. Yıkanabilir stoklamaya devam edeyim madem. :)


@bbade huggies'in dış yüzeyi organik diye biliyorum.Cevaplamak için Üye ol