araba koltuğu

derinuray soruyor: 9

kızımıza araba koltuğu almak istiyoruz önerilerinizi alabilir miyim? araba koltuklarınızdan memnunsanız yada değilseniz nedenlerini de paylaşırsanız sevinirim.

teşekkür ederim:)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


skisac

maxi cosi tobi kullanıyorum. çok memnunum. bel kısmında desteği var. uykusu geldiğinde eğimli hale gelebiliyor, konforlu bir koltuk.

http://www.e-bebek.com/9_18_kg/maxi_cosi/maxi_cosi_tobi_oto_koltugu/MAX-22649


Deniz06

Maxi Cosi Priori Fix kullandım. Almamdaki en büyük iki sebep, birincisi isofixli, çok güvenli. İkincisi yatış pozisyonu oldukça kullanışlı. Piyasa fiyatı biraz yüksek gibi ama en az iki sene kullanılıyor, Maxi Cosi gibi iyi bir markanın ürünü üstelik.


nilaylilayla

römer safefix kullanıyoruz,isofixli,baş kısmında extra özel siyah köpikkullanulmış,hem daha güvenli hem deuyuduğu zaman bası yana düşmüyor(biz aırken buna cok onem verdık,çünkü lila arabaya biner binmez uyuyor)destek ayağı var,göğüs kemerinde extra silikon desteği var,yatış pozisyonu güzel..memnunuz..

http://www.e-bebek.com/9_18_kg/britax_romer/britax_romer_safefix_plus_oto_koltugu/BXR-113151600


sinemonder

nilaylilayla sizin araba koltuğunuz geriye dönük kullanılıyor mu?NORTH_TAN

Maxi cosi isofix li olanını kullanıyoruz.

Koltukta alçak olmaması çocuğun dışarı görebilmesi çok önemli. Daha rahat yolculuk yapıyorsunuz. Düşündüğünüz ve beğendikleriniz bu şekilde karşılaştırabilirsiniz. Arbanızda varsa kesinlikle güvenlik için isofix li olmasını öneririm.


Zelal_

Yurtdışından getirtme şansınız varsa Britax Advocate 70cs'yi öneririm, 5-40lbs (2.5-18kg) ağırlık arası geriye dönük, 20-70lbs (9-32kg) arası öne dönük kullanılabiliyor. Ve 32 kg'a kadar 5 nokta emniyet kemeri ile kullanabiliyorsunuz, bu çok önemli bir nokta bence.

Fiyatı usa'de 300usd, usps ile kargosu Doha'ya 130usd falana denk geliyordu o hacimde bir şeyin, tr'ye de kargosu daha fazla olmaz tahminimce, bu kadar uzun süre kullanılabilecek bir koltuk seçenekleriniz arasında olsun dedim...

Seçiminizde kolaylıklar dilerim...


sinemonder

zelal,

bu araba koltuğunu kullanıyorsanız birkaç sorum olacak. İsofix sistemi var mı? Emniyet kemeri ile mi monte ediliyor. Yatma pozisyonu var mı. Daha önce volvoda geriye dönük oto koltuğu olduğu için almayı düşünmüştüm ama tek pozisyon olduğu için vazgeçtim. Bir de "özelcan" diye bir site var orada bu koltuktan var mı internet sitesine bakabilir misiniz? Ben baktım ama isimleri farklıydı siz kullanıyorsanız tanırsınız diye rica ediyorum. teşekkürler...


Zelal_

Sinem gecikme için özür dilerim maille de cevabı sana yolladım, hemen sorularını bir kez de buradan yanıtlayayım derli toplu bir şekilde...

* Sistemin adı isofix olmasa da aynı şekilde bağlanan bir sistemi var; koltuğun kendi sabit bir  bazası var, bazadan çıkan latch'leri ve yukarı kısımda bir de tether'i var, özetle koltuğun sabitlenmesi 3 şekilde oluyor;

i) Koltuğun latch'leriyle (arabanın koltuğunun içindeki metal kancalara takılan şey)

ii) top tether aparatı ile bu başın konduğu kısmın arkasından çıkan birşey arabanın koltuğunun arkasından arabadaki top tether kancasına takılıyor.

iii) Arabanın emniyet kemeri.

 

* 3 kademeli yatış pozisyonu var, son pozisyon özellikle oldukça tatminkar...

* Özelcan bebede yok, hatta tr'de yok, alacak olursanız zaten direk usa'den alın, göğüs klipsi sadece usa'dekilerde var. Hatta ilginçtir bazı koltukların standartları bile değişebiliyor, Amazon'dan aldık biz.


foodeng

bebek arabasında en iyiler maalesef Türkiye'ye getirilmiyor. britax da getirmiyor en iyi ürünlerini. Amerikada hep convertible olanlar kullanılıyor, yani bebek/çocuk hem öne hem arkaya bakaca şekilde yerleştirilebiliyor aynı koltukla. şu anda Dünyada 1 numara olan koltuk9-18 kgda Britax Marathon 70. Avrupada da yok maalesef. getirtme imkanınız varsa getirtin derim.
9-36 kg aralığında en iyi seçilen de Graco Nautilus 3ü1 arada, bu Türkieyede satışta şu anda.
en iyilerin listesi şurada;
http://babyproducts.about.com/od/carseats/tp/topconvcarseats.htm
hepsi convertible hiç biri ülkemizde yok.


Cevaplamak için Üye ol