bu aralar çocuğu ateşlenen varmı?

erguldogan soruyor: 9

oğlum geçen hsonu çok ateşlendi, bugün de 38,6 larda geziyor ateş.. calpol bir türlü işe yaramadı..

bu aralar başka çocuklardan da duyuyuorum, sizlerde de var mı, neden olabilir?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


septik

Kızım 15 gün önce ateşlenmişti.Önce boğaz enfeksiyonu ile başladı,6.hastalıkla sonuçlandı.4 saatte bir verilen calpol bile ateşini 38.2 den aşağıya indirmiyordu.Ama ateşin birçok sebebi olabilir.Bence bir dr a götürün.


gardelya

evet bizde 2 gündür ateşle mücadele halindeyiz sanırım azı dişlerimiz geliyor pedifen veriyorum etkisi oluyor ama etkisi geçince yine çıkıyor, yarın sabah kadar geçmezse doktora götürreceğim diş sandığımız şey enfeksiyon olmasında korkum o


CokBilmis

Doktorunuza danışın. Eğer ateşten dolayı paniklemiş gibi konuşmazsanız doktorunuz da size şunu söyeyecektir: Ateşi düşürmeyin; ateş düşürücü ilaçlar kullanmayın. Bebeğinizin vücudu bir mikrop ile savaşmaya çalışıyor ve bu savaşta ateşe ihtiyacı var.

Eğer virütik bir durumsa tam 2 gün sonra ateş kendiliğinden düşecektir. Eğer 2 gün sonra halen ateşi düşmüyorsa kan testi yaptırın ve antibiyotik kullanmasına gerek olup olmadığını tespit ettirin.

Umarım antbiyotik kullanmanızı gerektirecek bakteriyel bir hastalık değildir.

Çok geçmiş olsun bebeğinize; size de sabır ve güç kuvvet diliyorum...


oksijentupum

Biz bir hafta uğraştık ateşle.. Acil gittik hastaneye 40.1ateşle... CRP'si yüksek çıktı 39... Calpol için küçük bir not; daha önceden açılmış Calpol etkisini kaybediyormuş; bu nedenle ateş düşürmezmiş. şekerli sudan bir farkı yokmuş. yenisini alıp kullandık ; en az dört saat arayla PEdifen ve Calpolü dünüşümlü olarak kullandık.. Ateş ertesi gün devam edince düzenli olarak gittiğimiz İstanbul PEdiatri Kliniğine gittik; doktorumuz boğazda ve kulakta kızarıklıklar başladığını söyledi... Amoklavin başladık... o gün klinikte bir penesilin iğne yapıldı bütün gece rahat uyudu ... Tuhaf olan ertesi iki gün hiç ateş sorunumuz olmadı ama üçüncü gün yine 40 dereceye kadar yükseldi.. çocuk ilaç manyağı oldu desem yeridir.. Doktoru arıyorız duş ve ateş düşürücü kullanın diyo ... 5. gün kliniğe gittik CRP'si 6 ya düşmüştü ama ateş devam ediyodur. son tanı; enfeksiyon oldu... ne oldu bitti anlamaya kalmadı 7. gün kendiliğinden geçti ateş.. ardından burun akıntısı ve öksürük başladı şimdi de ventolin kullanmaya başladık... Acil şifalar diliyorum, Doktorunuza muhakak danışın yine de siz...Çok çok geçmiş olsun....CokBilmis

oksijentupum, konuyu özetlemiş zaten: Ne kadar çok ilaç kullanırsanız, hastalık o kadar geç iyileşir. Üstelik de bağışıklık sisteminin güçlenmesine izin vermediğiniz için peşinden hemen ikinci bir hastalık gelir.
Gerçi CRP nedir bilmiyorum; belki de gerçekten bu kadar çok ilaç kullanmasını gerektirir bir durum vardı. Ama benim bildiğim antibiyotiklik bir durum varsa, antibiyotik alınır alınmaz ateşin düşmesi gerekiyordu. Antibiyotiğe rağmen ateş düşmemişse, antibiyotiği boşuna alıyorsunuz demektir.


nihal58

Valla benimkide Çarşamba ateşlendi fitil verdim düştü gece gene çıktı dün gündüz hiçbirşeyi yoktu ama akşam ben eve gidince gene halsiz ve bitkindi şu anda ateşi yok ama biraz durgunluk var nedenini anlamadım ve doktorada gitmedim inşallah tekrar çıkmaz ateşi.


erguldogan

hepinize bilgi paylaştığınız için teşekkürler...

bu aralar ciddi bir salgın var galiba.
kreşte de ateşlenen çocuk çok. 
2 gün bekleyeceğim. düşüremessek doktoru arıyım diyorum.
ateş olduğuna göre vücudun bağışıklık sistemi devrede demektir.. o yüzden sürekli ateş düşürme odaklı şurup vermek istemiyorum.

39.6 ya çıktı, bugün işe gidemedim, o da okula gidemedi  tabi..
halsiz, uykulu, iştah sıfır!
sık sık duş, balkon yıkama oyuncak yıkama bahanesiyle el ayak kol bacak yıkıyoruz.
biraz düşüyor.. bakalım işallah bir an önce toparlar. 
herkese ilgi için teşekkürler.
ergül


denizyasar

arkadaşlar çocukları ateşlenenler hiç beklemesin doktora gitsin çünkü buaralar salgın varmış benimde iki gün önce bebeğim ateşlendi doktora gittik ve yatırdı serum falan verdi ertesi gün öğleden sonra çıkardı bizi arkasından kızımda ateşlendi hastanede olduğumuz için oda yanımızda doktor kntrolünden geçti şuan bi problemimiz kalmadı 


gardelya

ben ateşimiz devam edince doktora götürdüm boğaz enfeksiyonu ve kulak iltihabı dedi(malum yaz olduğu için sudan çıkmıyoruz) ama dişlerde beraberinde geliyor galiba antibiyotik verdi şu an iyi ama huysuzluğu kaldı geriye maalesef :( iştahı da düzelmeye başladı yavaş yavaş


Cevaplamak için Üye ol