kordon kanı, kordon kanı bankası.

DoRuK_DiLeK soruyor: 3

merhabalar,
bebeğinin kordon kanını kordon bankası aracılıpıyla saklayanlar varmı?
ben çok araştırdım ve hatta yapacaktım ama hamileliğimin son 1 ayında farklı sorunlar çıkınca birde üstüne korku başlayınca bu konuda rafta kaldı. düşünen arkadaşlar için ve hatta hiç aklında olmayan arkadaşlar için neler paylaşabiliriz.

http://www.onkim.com.tr/
konu ile ilgili bu siteyi incelemenizi tavsiye ederim.
ayrıca kesinlikle maliyetli birşey değilmiş. ben en az 10.000 tl falan olduğunu düşünürken (tam hatırlamıyorum) 2500 tl artı saklandığı her yıl için de 100 euro demişti yetkili. hatta aynı önyargıyı görüştüğüm kişiye de ilettim daha maliyetli bir zannediyordum diyince aslında herkesinde şekilde düşündüğünü söyledi.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sevcanvet

ben yaptırdım acıbademde saklattım, bende 2500 civarında yaptırdım hiçççç pişman değilim hatta 15000 olsa gene kredi çeker gene yaptırırdım... bilim hergün ilerliyor şu anda kordon  kanındaki hücrelerden yeniden organ yapmayı deniyorlar.. yalnız dikkatli olun ben osmaniye gibi bi yerde berbat bi hastanede :(( doğum yapma hatasında bulunduğum için kordon kanı yeterli alınamamış acıbademden aradılar bende 1 hücre bi hücredir saklayın ne kadar çıktıysa ben parasını ödeyeceğim dedim.. herkesede öneririm..


yesimk

eğer kordon kanınızıgerektiği bir durumda paylaşmayı kabul ederseniz devlet ücretsiz bir şekilde saklıyor yalnız işleyişini tam hatırlayamıyorum. bilen bir arkadaş yazar umarım


aycayildiz

Ben de oğlumun Saklatiyorum. Ayrıca 10 yıl sonra tekrar ödeme yapıp yine saklıyorlar. İcim daha rahat.Cevaplamak için Üye ol