Emzirmek Ne zormuş?

ayfi soruyor: 3

Merhaba arkadaşlar yardımınıza acil ihtiyacım var.Perşembe günü doğum  yaptım.Gögüslerim yara oldu aslında lansinoh kullanıodum doğumda yanımda değildi sonrada unutmuşum telaştan...Bide bi gögüsümün ucu yoktu onun için alet aldım...Şimdi sorumu sorıyım
Gögüsüm için gögüs kalkanı mı? yoksa Gögüs ucu kelebek mi? kullanmalıyım?
Bide gögüslerim boşalıyormudur anlamıyorum pompa almalımıyım sizin ne zaman ihtiyacınız oldu?
Yardımlarınızı bekliyorum...Çok teşekkür ederim...

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


umutarzu

morkedi çok önemli birşey söylemiş, baskı! Anlamadığım bir şekilde bu dönemde resmen insanlar moral bozmak için yarışıyorlar. Benim de hem göğüs ucum yoktu hem de oğlum memeyi tutmuyordu hiç. Tam 20 gün neredeyse hiç emziremeden geçip gitti.

Ama ben kimseyi dinlemedim, mümkün olduğunca zor şer emzirmeye çalıştım, emmediği zamanlar sütümü sağdım, özellikle geceleri kalkıp emzirmeye ve sağmaya çalıştım. Zaten sağmak da göğüs ucunun iyice belirginleşmesine ve sütün çoğalmasına yardımcı oluyor. Şu an 5 aylığız ve çok şükür ki sadece ara ara çok küçük mama takviyeleri olsa da sadece anne sütüyle tamamladık bu süreci.


1. En güzel süt yapan şeyler: uyku ve su içmek..Fırsat buldukça uyuyun ve su için. 

2. Çok kısa bir süre sonra emzirme uzmanı olacaksınız, emin olun ve olumsuz her şeye kulaklarınızı tıkayın.

3. Bebeğiniz hayırlı, ömürlü olsun:)


birceabaci

Merhaba,
Hayırlı olsun güle güle büyütün. Benim çok bol bol sütüm olamadı maalesef. Hamileliğimde az sütüm olabileceği hiç aklıma gelmemişti. O yüzden o dönem benim için çok zor geçti. Herşeyi yaptım ama olmayınca olmuyor, bünye meselesi buna karar verdim artık. Neyse ilk zamanlar yara olduğunda lansinoh kullandım ama bende pek işe yaramadı. daha sonra hastanedeki bebek hemşirelerine sordum Earth Mama nın göğüs ucu kremini önerdiler, ben şahsen çok memnun kaldım. Bir de kalkan kullandım, o da çok rahatlatıcı oldu.
Tavsiyem emzirmediğiniz zamanlarda sütünüz olsun olmasın mutlaka sağmanız. Göğsü sürekli çalıştırmak gerekiyot. Ama o bildik makinalar yerine hastane tipi bir makina kiralamak daha iyi olabilir, çünkü gerçekten çok kuvvetliler. Bizimkisi mama destekli gittiğimiz, benim de gürül gürül sütüm olmadığı için 4 aylıkken falan kendisi bıraktı emmeyi, 1 ay daha bu tip makinalarla az da olsa vermeyi başardım. Size de bol sütlü mutlu günler dilerim:)


bebegimoldu

Merhaba,

Emzirme konusunda deneyimli bir anne olarak size soylemek istediklerim var:

Kalkan, pompa, gogus ucu cikarici, kelebek koruyucu.... Bunarın tamamı sizin emzirmenizi saglayabilmek icin gelistirilmis urunler. Bence hayat kurtarıcılar. Ben hepsini kullandım bu sayede kızımı emzirebildim. 

Bu urunlerin nasıl kullanılması gerektigini detaylıca anlatmistim:  http://www.bebegimoldu.com/?p=1140

Eger gogus ucunuz ice cokukse veya duzse, kalıcı bir tedavi için ben size Avent'in Niplette'ini öneririm. Diğerleri göğsü anlık çeker ancak kalıcı çözüm sağlamaz. Niplette'i kullanırsanız cerrahi müdahaleye gerek kalmadan göğüs ucunuzu düzeltebilirsiniz. Detayı burada: http://www.bebegimoldu.com/?p=375

Emzirmeye devam edin ve moralinizi yuksek tutun.
Baska sorularınız olursa seve seve yardımcı olabilirim.


Cevaplamak için Üye ol