15 aylık kızım için ankara - balgat (veya gop) civarında kreş arıyorum

altug soruyor: 7

Merhabalar,


Eşim İngilizce öğretmeni ve haftaya Pazartesi işe başlaması gerekiyor. Kızımız 1 Haziran 2013 Doğumlu (15 aylık) fakat yaşıtlarından daha gelişkin bir çocuk. Kendi yemeğini yiyebiliyor, yürüyor, koşuyor.

Çok beğendiğimiz bir kreş vardı fakat 18 aydan önce alamayacaklarını, diğer çocukların arasında ezileceğini söylemiş. Bakım ve güvenlik çok iyiydi bu kreşte. 

Ne yazık ki 3 ay bakacak kimsemiz yok, bakıcılara da güvenmiyoruz. Ankara - Balgat veya GOP civarında 165 aylık kabul edebilecek kreş öneriniz var mı?

Saygılarımla.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


portakallikereviz

Biz binbirçiçek çocuk evine başladık. 6 ay-24 ay sınıfı dolu diye biliyorum ama yine de isterseniz siz arayıp sorun.


tutQ2cheege

Hosdere caddesinin basinda oyun akademisi diye bir yer var.gayet guzel bebekler icin bakim yeride vardi.bir bakin isterseniz.sahibesine de selamimi soyleyin nurturiadan cigdem derseniz mutlaka hatirlar ;-)


_cereninannesi_

hoşdereye uzak kalıyor biraz ama kabil caddesi üzerinde (dikmen caddesi aşağısı) asil kalpler çocuk akademisi var. kızım orada başladı 1 yıldır güvenle bırakıyorum. küçük grupları da var bildiğim kadarıyla. özellikle sevgiyle ve şefkatle yaklaşımlarından dolayı çok memnunum. tavsiye ederim


altug

Cevaplar için teşekkür ederim.


İlk mesajımda da belirttiğim gibi sadece Balgat ve GOP civarı bize uygun, zira mesai saatimiz ve kreşlerin açıldığı saatler aynı. Kızımızı kreşe bırakıp uçarak işe gitmemiz gerektiğinden başka bölgeleri düşünemiyoruz.


portakallikereviz'in tavsiye ettiği yeri aradım ve bugün görüşecektik, fakat evde 3 aylığına aileden bir büyük, yakın arkadaşlarımız veya bir bakıcının bakması anne'nin içine daha çok sineceğinden dün yönümüzü oraya çevirmiştik. 

Ailelerimiz, arkadaşlarımız ve güvenebileceğimiz tek bakıcı kızımıza bakmayı çeşitli bahanelerle reddettiler. Eşim de bunu onunla çalışmak isteyen okula bildirip işe başlayamayacağını söyledi.

Şu anda tanıdığımız - güvenmemiz gereken herkes tarafından yüzüstü bırakılmaktan ötürü üzüntülüyüz. 

Herkesin aileleri (genelde anneler) torunlarına bakmak için başka şehirlerden gelip birbirleriyle yarışırken, bizim ailelerimiz bizi işte böyle yüzüstü bıraktı. Çok üzgünüz. Moralimiz bozuk.

Yine de kızımızın sağlıklı ve mutlu oluşu bize yeter.

Belki seneye tekrar kreş bakarız.

Cevap yazan herkese ilgileri için teşekkür ederim.


portakallikereviz

Şöyle düşünün kızınız önemli bir zamanda annesiyle olacak. Durum evet hoş değil ama kızınız eminim çok mutlu olacak. 


edebiyatci

Biz de benzer bir durumla karsilastik; destegini bekledigimiz aile bireylerinden yeterli destek alamadik. Sonuc olarak sizinkiyle ayni yastaki cocugumuzu krese baslatma karari verdik. Ne kadar dogru bir karar verdigimizi uzerinden bir ay gecince daha iyi anlamis olduk. GOP'a uzak kalabilir belki ileriki zamanlarda ihtiyaciniz olursa Oran Ilkbahar Mah. deki Dadya Cocuklarini  oneririm.


altug

Çok teşekkür ederiz :)Cevaplamak için Üye ol