Çocuklarınızın en sevdiği interaktif oyunlar neler?

ozguranne soruyor: 9

Pc'de ya da iphone/ipad ve benzeri cihazlarda en sevdikleri oyunlar hangileri? Sizin en sevdikleriniz (eğitici vb) hangileri? Ya da varolmayan ama olsa iyi olurdu dediğiniz oyun var mı?

Şimdiden teşekkürler.


Bu soruyu cevapla


9 Cevap


keo

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/games önceleri burdaki şarkıları dinleyerek başladık, şimdilerde ise buradaki tüm oyunları deneyip duruyor, şu sıralar en çok trolley dash i seviyor çünkü kendi yapabildiğini görünce çok seviniyor.


Sheeda

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=130000&e=gameslanding&mcat=game_infant,game_toddler,game_preschool&site=uk burada 3-4 tane oyun var sadece klavyenin herhangi bir tuşuna basark oynaya bildiği için çok seviyor.


Demdem

Demir, yazın babamin iphone'nunda bowling oyununu keşfetmişti kendi kendine. Devirdiği zaman pek bir sevinip alkışlıyordu kendini. Yine bir başka arkadaş ile yemek buluşmamızda Demir huzursuzlanınca iphone'nu çıkardı ortaya (hep böyle başlamıyor mu zaten!)  Buruşturulmuş kağıdı çöp sepetine atmaya çalışıyorsun. Hiç kaçırmadan attığında skorun ilerliyor. Iskaladığın an skor sıfırlanıyor. Buna da bayılmıştı :) Ama bunlar hep yetişkin oyunları. Hiç çocuklara özel uygulama oynamadı. Ama buradan Demir'in isabet ettirme ve devirme türü şeylerden keyif aldığını söyleyebiliriz herhalde.  Gerçi Demir'e laptop yada iphone ver oyuna gerek yok eğlenmesi için.
Hulya

Defne de boyama oyunlarını seviyor. İstediği renge boyadığında acayip mutlu oluyor, örn. ağaç pembe olsun, ev de pembe olsun gibi...Damla

http://www.poissonrouge.com/home.php


Gökhan'ın telefonda Angry birds

İlk sıradaki poissonrouge'ın türkçesi yapılsın, ya da geliştirilsin çok isterim. Reklamlar, donwload edilecek şeyler de olmadığı için sağa sola tıklamadan, uzaklaşmadan çok rahat bir şekilde dolaşabiliyor istediği oyunlar arasında.


burcaksahin

iphone'da hayatımızı kurtaran oyunlar:

1: SoundTouch: HAyvanlar, kuşlar, taşıt araçları, müzik aletleri ve ev,genel ile ilgili çokkk resim ve ses var. hepsi ayrı sınıflarda ve her birinden 4-5 resim var.
2: KidsSongs, ingilizce müzikler eşliğinde dokundukça kaybolan ve ses çıkaran eğlenceli bir uygulama.
Diğer: WindToy: arda çok komik üfleme çalışmaları yapıyor.
Baby piano, Peek Barn, Bubbles

Benim hep olmalı diye düşündüğüm: Türkçe flash kartlar. Şöyle güzel bir ses çıkan resimlerin ne olduğunu söylese :)
Bir de çocuk şarkılarından eğlenceli bişiler de yapılabilir diye düşünüyorum.

SoundTouch ile çookkk uzun süre oyalanabiliyordu Arda. Çünkü sağda solda çıkış ve reklam gibi dokunmalık yerler yoktu. Bence bu çok önemli bir husus. Gerçi reklam ile işin maddi kısmından fikrim olmadığı için böyle düşünüyor olabilirim :)


banushka

Ben bu soruyu atlamisim... Miranin en sevdigi iphone programlari;

My very first app - Eric Carle

Paper Town - kagittan adam giydirmece... Tam yasina gore sanirim; belki benzer bir sey arla planda degisen hava kosullari -yagmurlu -karli,deniz kenari vs.gibi...

Daha onceden;

Peekaboo forest ve barn i da cok sevmisti...


elfide

Ben oğluma özel birşey yüklememiştim. Resim yapmayı çok seviyor. O yüzden araştırdım ve PaintPad programını yükledim. Severek ilgileniyor. (5800 için)


senem

Bu başlığı ben de kaçırmışım Özgüranne. Dur ben de eklemelerimi yapatım.

Iphone apps:

Toddler Teasers serisi

Tozzle

Mousefish

Lingu Pingu

iWrite

Fisher Price Laugh & Learrn serisi
 
ZoolaLite

Dress Chica


Cevaplamak için Üye ol