günlük süt tüketimi

viola soruyor: 5

merhaba,
kızım 8 aylık ve katı gıdalara geçtiği için artık günde 100 cc anca anne sütü içiyor (formül süt de içmiyor). sizce bu ölçü normal midir? az gibi geliyor bana ama diğer öğünlerden süte zaman kalmıyor.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mmeral

Ne güzel yemek yemeyi seviyormuş, bana göre yeteri kadar anne sütü alıyordur. Zaten her ne kadar faydalı olsa da hazır mamalar doğalının yerini tutar mı? 17 aylık oğlum var ve yemek yemekten nefret ediyor çocuk.mümkün ollsa her öğün anne sütüyle doymak istiyor. Yemek yedirmeye çabalamak beni çok yoruyor, keşke 5-6 aylıkken iyice alıştırsaymışım diye düşünüyorum


viola

cevabın için teşekkürler meral. bizimki de çok iştahlı değil aslında. süt içmiyor ama diğer yemekleri de hep zorlayarak yediriyoruz, binbir türlü oyunla..
biz ek gıdalara 4 aylıkken başladık. ek gıda dediğim tabi elma püresi falan sadece. 6 aylık olduğunda geçtik diğerlerine. çok şükür öyle eziyeti yok ama iştahsız ve az az yiyor her şeyden.


AOA

eğer yoğurt ve peynir de yiyorsa sorun değil bence. ama diğer türlü 100 cc biraz az geldi bana.


dennis

benim de kızım gündüz zorla 5 öğün yiyor; sadece gece uykuda süt içiyor; bazen bir kez, şanslıysak iki kez,ortalama 150'şer cc, yani bazı günler sadece150 bazı günlerse 300 cc civarı içmiş oluyor.ben de gündüzleri her öğününe (yoğurt hariç) iki ölçü devam sütü ekliyorum.


ozlem_e_

doktorlar 500ml anne sütü yada devam sütü diyorlar ama benim oğlumda 200ml anca alıyor ..çok üzülüyorum.bu sıralar iştahıda kesildi.:((Cevaplamak için Üye ol