Kolluk mu simit mi?

sema51 soruyor: 5

Bu yaz artık bir yanında iken kendi başına yüzebilir diye düşünüyorum. Kolluk mu daha pratik olur simit mi? Önerileriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mutluannelif

3 yaşta ikisini de kullanmıştık. Simit yüzmeye yönelik olmuyor pek, denizin içinde aheste bir şekilde zaman geçirmek için birebir ve keyifli. Derinlere beraber giderken tutarak çekmek pratik oluyor. Kolluk çocuk için daha yorucu ama öğretici. Yüzmeyi kolluk takarak daha rahat öğrenir. 

Kişisel deneyimlerim ve çocuğumda gözlemlediklerim bu yönde. Fiyatları yüksek değil, ikisini de alın seçimi kızınız yapsın derim.


nesejoy

kolluk, daha rahat hareket ediyorlar. bir de simitin ters dönme tehlikesi oluyor. daha sonrası için ise kesinlikle dalış mayosu tavsiye ederim. dalgıçların giydiği mayonun şortlu ve kısa kollu olanı var. kumaşının içinde hava kabarcıkları olduğundan suyun üstüne çıkartıyor. batma korkusu olmadan yüzmeyi öğreniyor. bir süre sonra da korkmadan çıkartıp yüzmeye başlıyor. 6 yaşındayken bu kıyafetle yüzmeyi öğrenmesi 2 gün sürdü.


kedilerinannesi

en küçük oğlum 7 aylıktı tatile gittiğimizde kolluk taktık hep çok rahat etmiştik. sizinki daha büyük bence kollukla rahat edersiniz


dilrubaa

Bence de ikisini de alin deneyin. Cocuktan cocuga degisir. Kizim kollukla hic rahat edemedi. Dogru duzgun denizde havuzda rahat etmesi simit sayesinde oldu. Rahatca takildi simitle. 


mugeayda

Benim kızımda kollukla kendini rahat hissemedi hep bana yapışık şekilde kaldı.Ama simitle daha rahat etti. Swimtrainer almıştım 2 senedir onu kullanıyoruz.Cevaplamak için Üye ol