Su matarası olarak hangi malzeme daha sağlıklıdır?

barok soruyor: 10

okuldan istediler benim tercihim tabii ki cam bardaktan içsin ama orda böyle bir uygulama var , polipropilen plastik mi , içi alüminyum olanlar mı yoksa çelik olanlar mı daha sağlıklıdır içinde gün boyu su kalacağı için karar veremedim. 

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


nilinmasali

ben çelik kullanıyorum...mert_mert

marketlerde matara gördüm çelik ama fiyatı çok pahalı geldi ..pepe örümcek adam takımlı olarak yapmışlar sanırım ..orjinal görünüşü hoş ama 35 tl :) 300cc alıyor sanırım ..bir mataraya okadarda verilirmi bilemedim.yabancılarda gördüğüm kadarı ile pet şişeleri hemen açıp içine pipet koyup veriyorlar tek kullanımlık aslında ii bir fikir ama benimki suyla çok oynuyor ..


esra_26

ben tupperi hiç beğenmedim kokuyor çok fena


barok

pet şişe de bir seçenek aslında evet . aslında hiç plastikten yana değilim ama çelişkim aklımda çelikle de ilgili olumsuz bir söylem vardı sanki ama ne olduğunu hatırlayamadım bir türlü. :) mert_mert

ben çelik matara aldım dün migrostan kampanya vardı.görünüşü çok güzel çelik ama dışı süslü arabalı filan kırmızlı mavili çok rengi mevcut..kağıdında okudum zararlı madde yokmuş koku yapmaz filan yazıyordu zaten çelikler yapmaz bildiğim kadarı ile..ama pipetli değil normal plastik şişelerde olan çoçukların içtiği tarzdan kafaya dikip içmeli..


barok

ben de yaygan diye bir markanın çelik matarasını aldım pipetli markafoni de kampanyalıydı. 


barok

hatta yayganın sitesinde içi cam olan matara da vardı ama güvenemedim kırar da tehlikeli olur mu diye droga

ben de su an onun arastırmasındayım :) sigg marka dusunuyorum. o olmazsa laken alacagim. 


barok

sigglere ve lakenlere  ben de baktım ama alüminyum oldukları için vazgeçtim, çeliğe göre daha zararlı diye okudum. Bir de onlarda bpa yoktur diyor bpa zaten plastiği sertleştirmek için kullanılan bir madde değil midir ? alüminyum suluğa neden bpa yoktur yazıyorlar bilen var mı ? çok merak ettim. Cevaplamak için Üye ol