Baba kiz sorunu

pinarsn soruyor: 6

17 aylik kizim dogdu dogali bana asiri duakun ama artik bilincli bir şekilde babasina git diyor istemiyor. Babasi obunla oynuyor ama fazla kotumaci davraniyor bisy olur diye pek rahat birakmiyo vede operken cok sıkıyor. Birde yorgunlugunu bahane edip bazen oflaya puflata oynuyor onunla. Kizimda bu sebeplerden mi neden bilmiyorum ama ona git diyor arada bir sariliyo falan ama genelde onun vaeligini istemiyor corabini bile onun giydirmesine izin vermiyor.esimde bi sefer bana surat tapiyor bana kiziyor sen dolduruyosun bu çocuğu diyor halbuki bqzi zamanlar ben ilgilenemedigomde bak annen seni sevmiyo oyuzden gelmiyo diyen kendisi bende napicagini sasirdim suclu ben oluyorum her seferinde

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


mavinot

Büyük ihtimalle anlattığınız sebeplerden. Onlar her şeyi hissediyorlar zoraki oyun oynanması hoşuna gitmiyor olabilir. Ayrıca severken çok sıkma, canını acıtma çocuklarda bir şekilde şiddeti kabullenmeye sebep oluyor gibi bir şey okumuştum, ilerde başkalarıyla ilişkilerinde olsun ama seviyor şeklinde bir kabullenme oluyormuş. ne kadar bilimsel bilmiyorum ama ben zaten çocukları zorla sevmeye ya da severken canını yakmaya karşıyım. Belki eşinize bu şekilde anlatırsanız alınmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca sizi suçlaması, annen seni sevmiyor demesi kızınızın hoşuna gitmiyordur büyük ihtimalle, o yüzden bile kızıyor olabilir. Üçünüz beraber oynamayı ya da şarkı söylemeyi deneyebilirsiniz.


pinarsn

Esime bunlari soyluyorum bu seferde senin dediklerini yaptik böyle oldu diyor bi sen biliyorsun zaten diyo bende larismiyorum artik..zaten onun yaninda bana bikac kere kotu davrandi bagirdi bende onlarada bagliuorum ama ne kadar icumuzde oynasak bi sure sonra onu gonderiyo istemiyor esimde bozulup cekiyo kendini bidaha ilgolenmiyo..


mavinot

sanki daha önce de sormuş muydunuz bu soruyu ya da başka bir annemi sormuştu acaba? belki bir çözüm bulmuştur diye geldi aklıma. ama aslında eşinin çocuk yetiştirmeyi yarış gibi senin dediğin benim dediğim şeklinde yorumlamaktan vazgeçmesi lazım. takdir edilmeyi bekliyor olabilir. herhalde kızının onu gerçekten sevmediğini düşünmüyordur.


Damla

Kızım kim bir dönem daha az ilgilense ona yapar böyle. Biz genelde ciddiye almıyoruz ve böyle yaptığı hangimizse o daha çok ilgilenmeye çalışıyor. Ben şakadan üü, ağlıyorum falan yapıyorum, hemen gelip sarılıyor. Akrabalarımızdan daha ciddiye alıp, alınganlık eden olabiliyor, o zaman hemen daha da ısrar ediyor bu davranışında. Bence siz eşinizle kızınızı bu niyetiniz de belli etmeden düzenli olarak yalnız bırakın, temel ihtiyaçları ile de eşinizin ilgilendiği düzenli sık bir periyot olsun, aralarındaki ilişki iyileşecektir.


ssebnemm

Valla halinize sukredin ben de tam tersi durumdan muzdaribim. Babası akşam eve geldimi ona yapisip benden kaçıyor. Sanki bütün gün işkence ediyorum çocuğa. Valla kırılıyorum ne yalan söyliyim. Bazen beni sevmiyor mu acaba diye bile düşünüyorum. Bırak yapışsın sana zamanla babasına da alışır.


bellroad

bizim boyle bir sorunumuz oldu. oglum dogdugundan beri babasından haz etmedi. su an 2.5 yasında yeni yeni oyunlara paylasımlara basladı diyebilirim. esimle su an ayrılma asamasında olsak da cok ilgili bir baba aslında. ve cocuga asla yaranamadı bunca sene. ben kendi iliskimize bakarak sunu soyleyebilirim baba canı istediğinde cocukla oynuyor keyfi yerindeyse, isi yoksa vs tuvaleti geldiğinde bırakır telefonu caldıgında acar konusur ama anne oyle değil cocuga adıyor resmen kendini. Bakımını zaten anne yaptıgı icin cocuk anneye muhtac oluypor.
cocuklar oyuncu anne baba istiyor ama onu zorlamayan, sıkmayan (canını acıtmayan) istemediği seyleri yapmayan. bir de babalar daha cok yonlendiriyor aa bak ne guzel ayı oynayalım diyor o anda cocuk istemezse ama cok guzel bunu oynayalım diye tutturuyor. bi de isin icinden cıkamazlarsa hemen teknolojiye sarılıyorlar.
ve esler neolursa olsun cocuga annen seni sevmiyor, baban senle oynamıyor, annenin isi var goruyor musun gelmedi gibi kodlamalar yapmamalı. he bi de anne babaya karsı nasıl davranıorsa cocuk da oyle, bi de erkek cocuk annesini kıskanıor resmen. bizim aile iliskilerimiz kotu oldugu icin boyle de olmus olabilir.Cevaplamak için Üye ol