Bakıcı ile ilgili bir sorum var

araf_01 soruyor: 5

1 ay sonra işe başlamak durumundayım ve bu yüzden oğluma bakıcı arıyorum bakıcılık hizmeti veren firmalara açıkçası güvenmiyorum..Eş dost taviyesi ile olsun istiyorum onlar daha samimi geliyor her nedense..Bu sebepten eşimin çalıştğı yerde bir bayan arkadaşı eşime bir tanıdığını tavsiye etmiş henüz görüşmedim kendisiyle ama eşime tavsiyede bulunan arkadaşı bayanın 40lı yaşlarda olduğunu çok merhametli sabırlı kendisinin ona heranlamda güvenebildiğini söylemiş yalnız çocuğu olmamış kendi yiğenlerine bakmış zamanında ..Ben razı oldum gibi görüşmeye ama çocuk sahibi olmaması biraz kafamda soru işareti bırakıyor ben anne olduktan sonra anladım birçocuğun ne demek olduğunu tamam tüm çocukları severdim ama şimdi daha bir başka burda bir bebeğin hasta olduğunu duyunca bile inanın içim yanıyor..Anne olmayanlara haksızlık etmek istemem Allahın takdiri ama siz olsanz böyle bir bakıcı alırmıydınız annelik duygusunu tatmamış bir insan bebeğime yeterince sabırlı anlayışlı olabilirmi yoksa benmi abartıyorum..Yazdıklarımı umarım yanlış alamazsınız tecrübesiz olduğumdan bu soruyu soruyorm..

Bu arada İstanbul Zeytinburnunda önerebileceğiniz bir bakıcı varsa yardımlarınızı bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ottobottorobotto

Doğurduğunu sokağa atanların,öldürenlerin,işkence yapanların,eline silah tutuşturup adam öldürtenlerin olduğu bir dünyada,doğurmadığına gözü gibi bakan,himaye eden,canından ileri tutanlar var.Bence o konuda rahat olun.Merhamet duygusu sadece doğurmaya ya da evlada bağlı değil diye düşünüyorum.

Benim de henüz bakıcı tecrübem yok ama benim için çocuğunun olup olmaması ilk kriter değil.Hem hakkında iyi duyumlar aldığınız biriymiş.

Bakıcıya bırakmaktaki sıkıntıları buradaki her anne anlar ama hiçbir şey de garanti değildir.Elbette çocuk büyük bir tecrübe ama çocuğu olan birine baktırırsınız,umulmadık şeylerle karşılaşırsınız.

 


araf_01

hayır yanlış bilmiyorsunuz benim düşüncem onlar içinde geçerli anne olmayan bir insan anne şevkatiyle bir bebeğe yaklaşabilirmi benim sorunum bu ..Ben kendimi örnek vermiştim yukarıda anne olmadan önce ve sonram var benim:)


ottobottorobotto

Yaklaşır,yaklaşır.İnsandan insana değişir ama mesela benim de çocuksuz geçen uzun yıllarım var:)Aynıyım herhalde.

 


sunkey

fadime_d biz de aynı süreci yaşıyoruz, firmalara ben de sıcak bakmıyorum ve eş dost tavsiyesinden de bir şey çıkmadı.Biz sonunda çareyi netten ilan vermekte bulduk, henüz içimize sinen olmadı ama her gün en az 2 kişiyle görüşüyoruz. Bu arada olabilir dediklerimin hepsi yabancı tuhaftır ki en saygılı onlar yaklaştı. Eğer bu hanıma karşı içinde bir şüphe var ise naçizane tavsiyem kıyaslama yapmak için sen de ilan ver belki de bu hanıma güle oynaya bırakacaksın. kolay gelsin :)


gulenozel

Benim yardımcım 27 yasında ve cocuğu yok. Bana gore çocuksuz daha iyi neden derseniz sizin cocuk kurallarınızı esnetmez, siz evde yokken aman ben cocuğuma söyle yapıyordum iyi oluyordu diyip istemediğiniz ya da onaylamadığınız birşeyi yapmaz( ben çevremdeki bakıcılarda bunu duydum da...) bir de kendi cocuğuna bakabilme kriter degil bence bir sekilde icgudusel, yanıla bozula, düşe kalka bakıyoruz cocuklarımıza bazı seyleri yanlış yapsak da, önemli olan başka bur cocuğa bakmış olup başka bir anneden övgü+ referans almak bence..ben böyle düşündüm...Cevaplamak için Üye ol