Bera testi

SummerTime soruyor: 7

İstanbul avrupa yakasında Bera testi yapan özel hastaneler hangileridir?? Ve kaçıncı aya kadar yaptırmam gerekiyor bu testi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozlemdevrim

Tarama testinizde bir sorun mu çıktı? Bera ileri düzey bir işitme testi bildiğim kadarıyla, her bebeğe yapılması gerekmiyor. Tarama testi problemliyse yapmak gerekiyor..


SummerTime

bebeğim 35 haftalık doğdu. bir süre küvezde kaldı aynı zamanda fototerapi gördü. sağlık bakanlığı, prematüre bebeklerde ve fototerapi alan bebeklerde bu testi şart koşmuş. Bu yüzden yaptıracağız, şükür ilk testte sorun çıkmadı. Seslerimize tepki de veriyor ama yine de içimiz rahat olsun. internationalda yapılıyor diye biliyorum ama fiyatı konusunda emin değilim açıkcası.


SummerTime

aslında devlet hastanesi de olur ama orada prosedür daha uzun işliyordur diye düşünüyorum. Bilgisi olan anneler lütfen yardımcı olabilir misiniz?


skisac

prematüre bebeklerde bu testin yapılması tavsiye ediliyor, bende bu konu da araştırma yaparken gördüm. ama fotorerapi alanlarda zorunlu olduğunu sanmıyorum. oğlum bir haftalıkken fototerapi görmüştü ama kimse bera testi yaptıracaksın diye kapımıza gelmedi, doktorlar bir şey söylemedi.
aşıları sistemde göremediği için kapıya doktor gönderen bakanlık bunun içinde gönderebilirdi.
Bera testinin 3 yaşına kadar yapılmasının doğru olduğunu şayet bir sorun var ise tedavisinin 3 yaşına kadar daha etkili olduğu belirtiliyor.
çocuklarda ufakta olsa işitme kaybı var ise normal doktor ve bizler bunu testsiz anlayamayız, bana doktorun bile bir şey söylememesine karşın ben temkini elden bırakmamak için bu testi yaptıracağım bu hafta.
çocuğu uyutmak gerekiyormuş işte benim takıldığım yer burası, test yaklaşık 50 dk sürüyor diyenler var. 50 dk nasıl uykulu kalır bilemiyorum. uyumazsa anestezi olma olsılığı var.  bu yüzden uyku saatine yakın randevu aldım.
test sonrası da nasıl bir test olduğu detaylarını paylaşabilirim.
gördüğüm kadarı ile site de bu konu ile ilgili detaylı yazı yok.
avrupa yakasında boğaziçi tıp merkezinde bu test yapılabiliyor. 600 tl civarı olabilir fiyatı.
Üsküdarda da Başkent Ünv Hastanesi var.
Kadıköy Şifa'da var.
SummerTime

sevgili skisac,

cevabın için çok teşekkür ederim. ben daha kısa sürede yaptırılması gerekiyor diye düşünüyordum. ama biraz daha bekleyebilir bu durumda.

kimse cevap yazmayınca, ben çevremden ve netten araştırdım.  magnatone işitme çağrı merkezi, kadıköy, testin 300 lira olduğunu söylediler. 

Ent bakırköy 328 lira istedi. Bir süre daha bekleyip oraya götürmeyi düşünüyorum.
Belki birileri ihtiyaç duyabilir diye eklemek istedim.


SummerTime

bu arada international hosp. bera testi yapmıyormuş.


skisac

Ben cuma günü kulak burun boğaz profesörüne götürdüm oğlumu.
bera testi yapmadan önce tarama testi yapılması daha doğru geliyor doktora, eğer taramada sorun olur ise bera testi öneriyorlar. tarama testi de ucuz bir şey. 2-3 dk içerisinde bitiyor, sırası ile iki kulağada bir kulaklık takıyorlar. bu teste sorun çıkarsa kaybı ölçmek için bera yapıyorlar. Hatta bilgisayar çocuk biraz hareket ederse tekrarlanmasını istiyor ve kayıt yapmıyor, bu test sadece şüphe için yeterli görünüyor
fototerapi olan bebeklerde işitme problemi olur mu diye sordum. fototerapi ile işitmenin alakası yok, ama ağır sarılıkta olabilir, bu da yüksek bir işitme kaybıdır anlaşılır kayıp olduğu dedim.
prematüre bebeklerde olur mu dedim böyle bir genelleme yapmak doğru olmaz dedi.
umarım bebeğinizde bir problem çıkmaz.Cevaplamak için Üye ol