Tortikolis, boyun egriligi

samyeli06 soruyor: 10

Bebegim 7bucuk aylik. 45 günlükken tortikolis teşhisi konuldu sol tarafinda kitle vardi bir cok doktora göturduk gunde 5 kez 15er defa egzersiz yapiyoruz. Bazen cok dik tutarken bazen 3-4 gun yamuk tutuyor. Sorum su bu rahatsizligi hic bir iz kalmadan atlatan varmi. Cok endiseliyim tecrubelerinize ihtiyacimiz var...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fatos

Biz atlattık. 1 yılın sonunda ben hala eğrilik hissetsem de doktorumuz geçtiğini söylemişti. Oğlum şuan 5 yaşında ve bir sorun yok şükür.


samyeli06

Fatma hanim ben halime yine karsilastik :) yagizin fotoğraflari bana cok moral oluyor zaten dört gözle bu donemi atlatmayi bekliyorum sizin gibi :)


fatos

:-) Atlatırsınız umarım sizde kısa sürede


selencem

Yeğenimin boynu da 1 yaşında düzeldi.


samyeli06

Yüzde asimetri fln olustumu hic bir iz varmi peki suan tortikolisten. Egzersiz mi etkili oldu acaba?Kozzy

bızde de vardı. zamanla duzeldı. biz oğlumu acıbadem kozyatagı hastanesine sadece cuma gunlerı gelen prof.dr.mine Çalışkan'a götürmüştük. kendısı harıka bır doktor. randevuları cok ılerı tarıhe verıyorlar cok yoğun olduğu ıcın. bence kendısıne bır muayene ettırın derım. kendısı nörolog.


samyeli06

Yalniz bizim tortikolis sebebimiz nöroloji ile ilgili degil sizin nörolojik bi durummuydu acaba. Ufakta olsa bi iz kaldimi tortikolisten? En cok bunu merak ediyorum herkes gecti diyor ama bazilari azda olsa bi egrilik kaldi diyor acaba biz anneler pimpirikli mi davraniyoruz yoksa azda olsa iz birakiyor mu?


Kozzy

doğumdan ıtıbaren vardı, sonra zamanlar geçti. cok yakın bır arkadaşımın kızının doğumda köprücük kemıgı kırıldı. ona bağlı olarak ağrı nedeniyle boynunu genelde tek tarafa donuk ve eğik tutması yüzünden tortıkollıs oluştu. o da hem ortopedıye hem de nöroloğa gıttı.guta

Benim büyük oğlumda da vardı. 20 günlükken anlamıştık. Dediğiniz gibi her gün verdikleri hareketleri yaptık. 1 yaşına doğru geçti. Şu anda kimse anlamıyor. Ben bildiğim için baktığımda çok hafif hissediyorum ama belli belirsiz bir şey. Kaç doktora gittik biz, hepsinin söylediği aynı şey, hareket yaptırmak çok önemli. Siz de ihmal etmeyin, içiniz rahat olsun geçiyor.


elifge

Merhaba benim teyzemin kizinin ogllunda vardi baya para gitti ama simdi hicbir sorun yok 4 yasindaCevaplamak için Üye ol