Vitamin takviyesi

lifecan soruyor: 6

28aylik kizim icin vitamin takviyesi yada ne bilim rutin kullanmam gereken bi şey varmi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


leylaleyla

öncelikle doktorunuza danışın ama gelişimi normal ise ve dengeli besleniyorsa ekstra bişeye gerek yok bence, çünkü eksiklik vardır deyip verince bilmeden zarar da verebiliriz kuzulara


berlindenbirseda

Katılıyorum. Dengeli beslenen, gelişimi normal seyreden, sağlıklı bir insanın vitamin takviyesine ihtiyacı yoktur. İki istisna var, D vitamini ve hamilelikte folik asit, ki bunlara bile gerek olmadığını savunan doktorlar var. Doktorunuza D vitamini verip vermeme konusunu sorabilirsiniz. Ben 3 yaşına kadar, çok da güneş görmediğimiz bir ülkede yaşadığımız için D vitamini verdim oğluma. Bu sene de kışın vermeyi düşünüyorum, doktorumuz siz bilirsiniz vermeseniz de olur deyip kararı bana bıraktığı için.


lifecan

Bende aslinda d vitaminini dusundugum icin danistim size arkadaşlar..dr.gerek gormuyor.. ama nedense ben d vitamini eksikliği olurda ben kaçirirmiyim diye biraz kaygiliyim..sağolun..


berlindenbirseda

Çok endişelendiriyorsanız kan tahlili ile D vitamini seviyesini öğrenip ona göre takviye yapıp yapmamaya karar verin. Ben şahsen oğlumun yeterli derecede güneş ışığına maruz kalmadığına inandığım için vereceğim, ama en doğrusu seviyeyi ölçtürmek.


lifecan

Teşekkur ederim arkadaşim.iyi fikir..


leylaleyla

evet en güzeli tahlil sonucuna göre davranmak.  biz bi vitamini kullanırken diğerlerinin durumunu bilmiyoruz belki de olumsuz etkileşim yapabilirCevaplamak için Üye ol