nuby doğal dokunuş mu,avent mi,dr brown's mu?

ugusen soruyor: 7

İlk kez biberona geçiyoruz,yardımcı olacak ark var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yesimk

5 aylık olmuşsunuz artık. Artık biberona ihtiyaç duymamanız gerekir bence ama emziği kauçuk yada bpasız plastik şişesi cam olanlarını tavsiye ederim. Bu arada aventin biberon ucunu beğenmedim çok sert.


ugusen

peki işe başlamam gerek sağdığım sütü ne ile verebilirim?


opposition

dr brown's tavsiye ederim, diğer biberonlara göre daha zor akışlı ve bebeğin hava yutmasını engelliyor, temizliği uğraştırıcı biraz gerçi


yasemin_ekin

Ben kızım 3 aylıkken işe başlamıştım, özel bir biberon ayırımına gitmedim.sütü sağdığım biberonların başına nuk kaucuk damaklı emzik gecirerek vermistik. http://www.biberon.com.tr/asp/product/208/Nuk-0-6m-Kaucuk-Biberon-Emzigi

Hangi biberon emziği sorusuna yanıtı bebeğiniz verecek. siz deneye yanıla en çok hangi emzigi sevdiğini bulacaksınız.

Bence anne sütü en rahat biberonla veriliyor, kaşıkla ya da şırınga ilr vermek hem zor oluyor hem de süt ziyan olabiliyor.

Ancak, 5 aylık olduğu için alışması biraz zaman alabilir, siz yine de yılmayın. Biz önce uykuda, sonra uykudan yeni uyanık ama tam ayılmamışken, sonra ayık, aç ama çok mızmız değilken deneyerek biberona alıştırmıştık.  9. aya kadar biberonla aldı anne sütünü; sonra biberonu biraktı ama beni emmeyi bırakmadı. su an 26 aylık ve memeden kesmeye çalışıyorum. Alıştırma döneminde "meme karmaşası" olmasın diye, ben hiç biberonla beslemedim. Babasi, halası, bakıcısı besledi, ben odada bile bulunmadım. Ona şu mesajı vermek istedim "eger benden süt istiyorsan emeceksin; bende biberon yok."

Bununla beraber, eğer biberona başlamasın diye bir düşünceniz varsa alıştırma bardağı adı da verilen minik suluklar var, onlarla verebilirsiniz sütü.

güle güle büyütün bebeğinizi.


skisac

Başlarda avent kullanıyorduk, gaz önleyici olanıda dahil almıştım. sonrasında bir arkadaşta dr brown's gördüm, emziği daha yumuşak olduğu için daha rahat ettik, aventleri tavsiye etmem biberon ucu çok sert çocuk rahat içemiyor, dr brown's un gaz önleyici tasarımıda daha mantığa yatkın.


tulay_defne

Ben de kızım 3 aylıkken başladım işe ve 1 ay öncesinden denemelere başladım. Bir türlü biberona alıştıramamıştım. En son chicco kauçuk uçlu geniş biberonlardan aldım. Uçları anne göğsüne en yakın. Önce cam olandan aldım ama artık büyüdük ve kendimiz biberonu tutabiliyoruz ve Bpa sız plastik olanlara geçtik.


ugusen

Çok tşk arkadaşlar,saolun varolun:)

 Cevaplamak için Üye ol