3 aylık bebekle deniz tatili?

queenella soruyor: 10

Merhaba, kızım yarın 3 ayını dolduruyor ve haftaya 5 gün sürecek ilk tatilimize çıkıyoruz. Uçakla gideceğiz.(Yaklaşık bir saatlik bir uçak yolculuğu) Memeden kesildi biberonla hem anne sütü hem de ek mamayla besleniyor.Ben çok büyük bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum ama yine de aklıma gelmeyen şeyler olabilir.Her türlü tedbiri alabilmem için tecrübelerinizi benimle paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler :)

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Puccanne

Bizde kiZim 3 buçuk aylikken bayram tatilinde tatile gittik üstelik arabayla 5 saat ölüm gibi geliyor ama rahatı uyuyarak gitti denize girdi havuza girdi cok eğlendik:).alman gerekenler sıcak su termosu,sinek savar sprey ve şarjli,ince bir battaniye aklıma gelenler bular canım.gerekenleri sen almissindir zaten.hayirli yolculuklar:).


alides

bizde 2 hafta önce gittik benimkide 4.5 AYLIKTI gayet rahat geçirdik uçak yolculuğumuzu
normalde hiç emzik almaz uçakta aldı ve uyudu hiç çıkarmadım bence sizde emzik bulundurun ve maması uçak kalkarken hazır olsun çok aç olmasın çok tokta olmasın ben onu ayarlamıştım ama mamaya gerek bile kalmadı.


queenella

Bizimki de emzik almıyor,ama uçakta yanımıza almakta fayda var yine de... Cevaplar için teşekkürler :)


Gamze_Fatih

kızzzzz nisanın 14ündemi doğum yaptın :D bende yarın çıkıyorum tatile yarın 3. ayını dolduran bebeğimle neler yaşadığımızı nelerin lazım oldugunu dönüşte anlatablrm istersen :D çünki biz dönünce sen gidiyosun galibaa zaten leptobuda götürcem tatile oğlan uyudugu zamanlar otelde çatlamayım diye :D çok tecrübesizim bende bilmyrm neler lazım üstelik sen bi saat yolculuktan bahsediyosun biz malesef 6 saat yol çekicez bilmiyorum nasıl olucak yarın akşam çıkıyrz yola :)))


Gamze_Fatih

walla ben denizin suyuna kesin değdircem bunu hiiiiiç bişi olmazzzz allahın izniyle :)))kem

6. ay aşılarını olmadan denize sokmamanızda fayda var malum kıyıda şöyle bi tutuluyor ama denizin en pis yeride kıyı oluyor sakin boş bir koyda belki düşünülebilir uçakta iniş ve kalkış sırasında emmesi gerekiyor kulakta basınç olmaması için bu çok önemli üzerini ince giydirin ancak elinizde birde penye bir battaniye olsun ki serinlik olduğunda ya da rüzgar ( ki alanlar feci oluyor)hemen üzerini örtebilin


ipekkusgoz

Biz ana kucağı değil ama chicconun bu ürünü götürmüştük yanımızda (chicco fun travel oyun halısı).Güneşin altında değil tabii ama tesisin ağaç altındaki yeşilliklerinin üzerinde çok iyi olmuştu.


ipekkusgoz

Gideceğiniz yer nasıl bir yer bilmiyorum, tesis mi, yazlık mı.Ama eğer bir tesise gidiyorsanız talep etmeniz halinde park yatak şeklindeki yataklardan veriyorlar.Ben gece ya da çimenlerin üzerinde başka bir yerde kullanmadığım için olur diyemeyeceğim, yanlış bilgi vermiş olmayayım.Ama şahsen benim gece yatırmak aklımın ucuna bile gelmezdi.nesejoy

ucak yolculugunda kualk zarini basinc oluyor bu da bebeklerin aglamasina sebep oluyor. biz gayri ihtiyari yutkunarak bu rahatsizligi gideriyoruz ama onlar bunu bilmediginden yapamiyorlar. ozellikle kalkista ve iniste bebeginizin yutkunma hareketini yapabilmesi icin emzik emiyorsa emzik verin, emmiyorsa biberonlar birseyler icirin.
queenella

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) Galiba en önemli şey uçakta basınçtan çocuğun canının yanmaması,dediğiniz gibi inerken kalkarken birşeyler içirmek lazım bir şekilde... İnşallah uçakta ağlamaz güzel kızım :( Öğle vakti kızı dışarı çıkartmayı düşünmüyorum,muhtemelen öğleden sonra,akşamüstü gibi denize ineriz,1-2 saat oyalanıp odaya döneriz.. 
Cevaplamak için Üye ol