Uyku Sorununa Mucizevi Çözüm Arıyorum:)

cerenaltintel soruyor: 0

Yok öyle bir çözüm biliyorum ama tavsiye istiyorum ! Lara 4 aylıktan beri kendi kendine uyuyor, Ferberledik ama işi çözemedik.

Önce düzenimizi şöyle bir özetleyeyim;
Sabah 7'de kalkıyoruz, hemen kahvaltımızı yapıp süt içirip oyuna başlıyoruz, 10 gibi uyku sinyalleri gelmeye başlıyor, koyuyorum yatağına, en geç yarım saat oyalanıp dalıyor, ağlamıyır, mızırdanmıyorda . 12 gibi uyanıyor, yemek+süt+oyun 14:30 gibi yatırıyorum yine 10dk ile yarım saat arasında dalıyor 16:30 uyanış, biraz aperatif+yoğurt vs, 19 gibi akşam yemeği 19:30 banyo ve uyku saati dendiğinde işler çığırından çıkıyor. En geç 8'de yatağına koyuyorum ama

---gece uykusuna dalması bazen (1-2 günde bir aynı şeyi yaşıyoruz) saatler sürüyor. Sorun ağlaması da değil, çok az ağlıyor, yani aralarda, ama dalamıyor, saatlerce dönüyor bazen, Yatağında artık hiçbirşey yok emziği dışında, çünkü uyku arkadaşı da oyuncak oldu saatlerce onunla konuşuyor. Bu şefer de çarşafla pikeyle muhabbete başlıyor, arada yine ağlamalar ve böylece saat 12'yi buluyor. Buna rağmen sabah yine saat 7'de ayaktayız. Yanında beni istemediği aşikar, bazen dayanamayıp kucağımda ayağımda sallamak istiyorum, (fazla tekrarlamazsam alışkanlık olmaz hadi bu gün uyusun bari diye düşünerek) ağlama krizine giriyor ve resmen yatağına doğru uzanıyor, yatırıyorum susuyor.

-Gece genellikle deliksiz uyuyor ya da 1 defa emmeye kalkıyor ve memede dalıp gidiyor, tek memeden emdiği an gece olduğundan bunu kesemem.

Şimdiii, 1-benim bebem kendi kendine uyumayı bildiği halde , emmek, sallanmak, pışpışlanmak da istemezken uykusu gelmesine rağmen neden ama neden uyumuyor olabilir,
2- Emziği mi dert oluyor acaba, o da mı oyuncak oldu, onuda mı uyku işleminden çıkartmam gerek?
3-Neden sadece gece uykusu acep?


-Üşenmeden okuyan ve cevap yazan herkese şimdiden teşekkürü borç biliyor ve TEŞEKKÜR EDİYORUM:)

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol