1 aylık bebekte öksürük :(

pagna soruyor: 4

Tecrübeli anneler babalar,  1 aylık bebeğim genzinde akıntıdan dolayı öksürüyor. 1 haftadır ben hastaydım.Şiddetli soğuk algınlığı ve faranjit yüzünden antibiyotik ve öksürük şurubu kullandım. Daha yeni bitti ama bebiş önce hapşırmaya sonra da öksürmeye başladı.Ateşi yok çok şükür ama genzi tıkalı olduğu için emerken zorlanıyor.Sütün korur atlatır diyorlar.Açıkçası minnacık bebeğe ilaç vermek istemiyorum. Bana önerebileceğiniz bebeği rahatlatacak birşeyler var mı ??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yasemin_ekin

Burnuna serum-fizyolojik (su eczanede satilanlardan) damlatırsanız tikanikligi giderebilir. Biz de iki aylıkken benzer birsey atlatmistik ve serum-fizyolojik damlatmıştık, 1 aylik bebek icin bir sakincasi var mi bilemiyorum.


pagna

ben de kaynamış soğumuş suya biraz tuz atıp damlatıyorum. (anneanne yöntemi) biraz rahatlatıyor sanki. ama eczacıya bir sormak lazım serum fizyoljiği. teşekkür ederim :)


ezgik

serum fizyolojik doğumdan itibaren güvenle kullanılabilir, şu an oğlum ve ben gribiz, dışarı doğru akıntı varsa ancak bunun gip vari bir hastalık olduğundn emin olabilirisiniz, bize ilaç önerilmedi yalnız ateş düşürücü serum fizyolojik ve burun açıcı otri bebe nazal aspiratör kullanılyoruz, bu aspiratörü kesinlikle tavsiye ediyorum normallerinden daha güzel ve güvenli, burnu süper açıyor, geçmiş olsun size birde ıslık çalar gibi göğüste hırıltı vs olmasın dikkat edin


pagna

bugün bebişi doktora götürdüm.şuan için grip umalım da gögsüne inmesin dedi.(inşallah) asist şurup serum fizyo. verdi.bakalım inşallah çabuk atlatır.Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin..Cevaplarınız için teşekkür ederim..:))Cevaplamak için Üye ol