Tuvalet alışkanlığı...

iremerdilek soruyor: 6

Selam, 

Benim oğlum 17 aylık. Tuvalet alışkanlığı için zamanı mı bilmiyorum ama bezden rahatsız olmaya başladı. Ben de acaba diyorum başlasak mı? Nasıl, ne zaman, nerede? 

Bu soruyu cevapla


6 Cevapiremerdilek

Teşekkür ederim. 


nilberk

bana kreşte öğretmen bir arkadaşım tuvalet eğitimini siz vermeyin kreşte öğretmenleri versin dedi daha etkili ve kesin çözüm oluyormuş biz 2 yaşından sonra hatta 3 gibi göndermeyi planlıyoruz

berk e annem bakıyor o beni dinlemiyor başladılar dün bugün hoşuna gitmiş tuvalete yapmak ama ben zorlamıyacağım hele salonun ortasına lazımlık koymayı hiç düşünmüyorum :))

koray da berk de bana göre küçük önümüz yaz denenebilir ama oyuna dönüştüreceklerinden eminim
kolaylıklar hepimize :))


senayc

oğlum 2,5 yaşında,
kreşde başladık tuvalet eğitimine. keşke yapmasaymışım dediğim mevzulardan bu da. keşke erkenden bitirseymişiz.
2 yaş(tabii bana kalırsa )çok geç,yavruların ben ne dersem o olur deyip inatlaştığı bir dönem oluyor.
bu konuda çok yazıldı,etiketler kısmından girip bakabilirsiniz.


iremerdilek

Ben her şeyi bir okuyayım baştan o zaman. Bu yaz hallederiz diye düşünüyordum. Çok da zorlamadan tabi. Kendisi bezini çıkarmak istiyor bugünlerde. Ben de girişimde bulunmadan araştırayım istedim. 

off uyku, beslenme şimdi de tuvalet... sırada ne var?


zskk

merhaba,kızıma tam 4 gündür bez brıaktırdık pedagogla görüştüğümüzde bize artık abla olduğunu ve artık buraya yapması gerektiğini anlatmamızı istedi birde sihirli bir kelime verdi "korkma" bu kelime yeni olan herşeye başlarken ve uygularken yasak kelime.çocuklar sonunda olumsuzluk eki olan (-ma,-me) kelimelerin sadece ilk hecesini alırlarmış (yapma=yap, korkma=kork gibi) o yüzden korkma derseniz çocuk orda korkulacak bir şey old. düşünürmüş. p.tesi öğlende başladık ilk 1,5 gün garanti altına yapıcak dedi öyle de oldu bacaklarında süzüldükçe o rahatsız oldu 2.gün öğlende başladı koşmaya wc ye. birde biz direk klozet adaptörüyle başladık hiç lazımlık önermedi dr. zaten beni hep wc de görüyodu yaparken oraya adapte olması çok zor olmadı ona önceden klozet adaptörü almıştım ve bezi çıkarmadan 1 hafta önce "ben kızıma  köpekli klozet alıcam oraya yapıcak benim kızım" şeklinde ön hazırlık yaptım sonrada günü gelince çıkarttım adaptörü orata değişik geldi ve çok sevindi sonra oraya oturmaya başladı ilk gece bezledim havalar serin old. için korktum ilk gece kuru kalktık 2. gece akşam yatmadan 400 ml süt ve 150 ml çay içmişti mecbur bezledim gece bayağı bir yapmış ama sabah kalkınca hemen çiş dedi koşa koşa gittik  bayağı bi yaptı gene. tabi ben onu uyuduktan sonra bezledim çünkü o hiç istemedi bezlenmeyi o kalkıncada çaktırmadan hadi külodumuzu indirelim deyip çıkarttım bezi. şu ana kdara harika gidiyoruz darısı tüm bezli bebeklerin başına :)   kolay gelsin diyorum sizeCevaplamak için Üye ol