Oglum 2.2 yaşında hangi masal kitabını alıp okusam

ankaanka soruyor: 10

2.2 yaşında oğlum hangi masal kitabını alsam

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


dilrubaa

Kucuk vakvak haydi beni bul, yavru baykuslar, is bankasi yayinlari yaramaz koyun, tubitak yayinlari yuvada kizimin 2 yasinda en sevdigi kitaplardi.


jelly_fish

İş bankasının kitaplarına oğlum da bayılıyor. Çiftlik Öyküleri serisinde Yaramaz Koyun, Sürpriz Ziyaretçiler, Kahraman İtfaiyeciler ve Meraklı Kedi var bizde, tavsiye ederim. 

Çizimleri çok basit olan Çupi serisi var. Gece uyumadan önce iyi oluyor. Ben genelde kitapları biraz değiştirerek okuyorum/anlatıyorum. Çupi'nin Doğumgünü'nü aynen okuyorum bana da rahat oluyor :) Serinin diğer kitapları nasıldır bilmiyorum.
Mıstık Ormanda, Mıstık Tatilde ilk sıralarda olmasa da oğlumun ilgisini çeken kitaplardan.
ankaanka

Yaa sizden bunları duyunca çok hoşuma gidiyor benim oğlum kitap okuduğum zaman dinlemiyor nasıl kitap okuyacağım beni dinlemesi nasıl sagliyacagim bilmiyorum


Anne_Ebe

Tali oykulerle davranis egitimi setini oneririm✌


birbebekannesi

Bende kızıma kitap okuduğum zaman başka şeylerle ilgileniyor. Cocugun ilgisini çekmek için farklı kitaplar aldım, bende ders çalıştığım için kitaplar her yerde...Benim elimde kitap görmeye alışık ama ilgilenmeyen çocuğun ilgisi çekilir?nilayy

Nacizane tavsiyem bıkmadan usanmadan okumaya devam edin. Enimde sonunda alışacaklardır. Benim oğlum 2 yaşındayken Bebek Koala serisine bayılıyordu....


opy

Merhaba,

İş Bankası Yayınlarının Çiftlik Öyküleri serisini ben de tavsiye ederim. Her sayfada sarı bir ördek var, onu bulmak için dahi kısa süreli de olsa ilgisini toplayabilirsiniz. Aynı yayınların Hareketli Kitaplar serisini de deneyin derim. Önce resimler ilgi çekiyor bu yaş grubunda, hikaye dinlemeyi daha sonra öğreniyorlar.
Sevgiler, 


cesur13

Pearson yayıncılıktan küçük vak vak serisini alın. Ayrıca yine pearson yayıncılıktan tombik ayı serisi de çok güzeldir. dilrubaa

Baslangicta bol resimli az yazili kitaplar alin. İlgi durumuna gore gerekirse yazi kismini atlayarak okuyun. Cok kucukten beri kitapla buyuyen cocuklar mutlaka belli bi sure sonra tum hikayeyi dinlemeye basliyor hatta kitap ismi verecek size okumaniz icin.


ayferceyda

Merhaba, çocukların ilgisini pencereli kitaplar çok çekiyor; İşbankasının Çiftlik diye bol pencereli kitabı var örneğin çok tavsiye ederim. Onları açmak altındakini bulmak resimler hakkında konuşmak çok eğlenceli oluyor. Önce kitabı okumayı denemeyin. Bol bol resimler hakkında konuşun; resimlerde günlük hayatınızda gördüğünüz sahip olduğunuz şeyleri yakalayıp onları gösterip üzerine konuşun. Resimlerdeki komik şeyleri bulup bol bol sesli gülün, siz çok eğlenin o da mutlaka katılmaya çalışacaktır. Zamanla o da elinde kitapla gelip oku bana diyecektir, sabredin alışacaktır. İyi eğlenceler, bol kitaplı günler... ;)


Cevaplamak için Üye ol