sütümde azalma hissediyorum yanılıyor muyum?

aytude soruyor: 4

Merhabalar,
Son günlerde göğüslerimin eskisi kadar dolu olmadığını hissediyorum. Bebeğim 3. ayını bitirdiği gün başladı. Sağdığımda da eskisi kadar gelmiyor. 100 cc yerine 50-75 cc süt sağıyorum. Fakat bebeğim 2-3 saatte bir emiyor, mutlu ve geceleri de neredeyse 6 saat uyuyor. Ben mi yanılıyorum? Beslenmeme özen gösteriyorum, moralim iyi, bol bol anason, rezene, dereotu, incir, hurma tüketiyorum, suyu cok içiyorum. Sorun nerede?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aytude

kellymom.com forumlarında cevap buldum aslında ilgilenenlere:


kısaca:
Bebeğin ihtiyaclarına göre prolaktin seviyesi 6 hafta ila 3 aylık sürede emzirmenin devamı için düşüşe geçiyormuş. Daha az dolu, daha az geliyormuş gibi olabilirmiş, süt eskizi gibi sızmayabilir ve hatta sağdığınızda da eskisi gibi sonuç alamayabilirmişsiniz. Normalmiş!!! (:

After the first 6 weeks to 3 months (or sometimes later - this varies for different mothers), the high baseline prolactin level that is the norm in the early weeks gradually decreases to the lower baseline that is the norm for later lactation. Around this time, mom's breasts may feel less full, leaking may decrease or stop, let-down may become less noticeable, and pumping output may decrease. These are all normal changes and, on their own, do not mean that milk supply has decreased. Click here to read more...


aytude

henüz hiç regl olmadım. göğüslerimde de bir yumuşama var, eskisi gibi gergin de değiller.


didoba

Dönem dönem bu tarz şeyler olabiliyor. sakın kafanıza takmayın. çünkü süt az dedikçe azalıyor. bir ed 3 ay civarı bebekler büyüme atağı geçirirler ve emme kuvvetleri artar. daha çok sütü boşaltıyor olabilir. konu ile ilgili makelelerde bir süre sonra göğüslerdeki dolgunluk hissinin kaybolmasının mümkün olduğu yazıyor zaten. siz bebeğinizi gözlemleyin toksa, kilo alımı iyiyse sorun yoktur.


aytude

teşekkür ederim gerçekten cok rahatladım.Cevaplamak için Üye ol