kizima isim

esma2012 soruyor: 6

kizim 6günlük ve daha yeni ismine karar verdik. ismi nil. sizde benim kadar isim koymakta zorlandinizmi? bu arada sizce ismi nasil?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


semaysenur

Nil güzel isim bnce hayırlı olsun bebeğiniz bnde hamileliğimin 31.haftasındayım bizde çok kararsızız inş.. doğuma kadar bi karar veririz 6gün boyunca ne diye seslendiniz kızınıza...sağlıkla büyütürsün inş.. kızınızı..


dusirer

isim konusunda biz de o kadar zorlandıkki daha doğrusu ben zorlandım eşim kendince isim bulmuştu çok araştırdım ve içime sinmedi, sonuç olarak Allah nasip ederse Nil Arya koyacağız, o yüzden Nil ismi bence çok güzel, Allah size bağışlasın sağlıklı uzun ömürler versin kızınıza :)


gokalpileseyrialem

gülerek güzel günler görsün ismiyle kızınız...
hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Bende isim konusunda çok zorlanmıştım ve bu konuyu farklı bir şekilde bloguma taşımıştım. Dilerseniz bebeğinizin harf harf akrafonolijik olarak karakter analizine bakabilir ve bu ismi kaç kişi kullanıyor öğrenebilirsiniz.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/08/cokoprensin-artk-bir-ismi-var-gokalp.html


mona_roza

ben insanın ismiyle müsemma olduğuna inananlardanım, insan isminin anlamının özelliklerini taşır yani bence. biz oğlumuza aliya ömer ismini koyduk. insanlar genelde yadırgıyor ama sebebini açıklayınca anlıolar. bosna savaşı sırasında halkına sahip çıkan bir savaşçı ve lider olan aliya izzetbegoviç'den ötürü bu ismi verdik, özellikle eşim çok istedi. bende hz. ömer gibi cesur dürüst ve iyi bi müslüman ve insan olsun diye ömer ismini ekledim. oğlumuzu hep adaletli halife (hz. ömer gibi) ve bilge kral (aliya izzetbegoviç e verilen bi ünvan) die sevioruz. isteğimizlider olsun büyük adam :) olsun, halkına ezilenlere sahip çıksın. öle yani biz adını böle düşünerek koyduk içimize böle sindi, sizde bu açıdan da bakabilirsniz bence ne olmasını nasıl olmasını istiosanız öle isim verin derim ben :)


gaiakadinlari

Nil benim en sevdiğim isimlerden biri. Hem egzotik, hem zarif. Hem Nil çok bereketli bir nehirdir, o yüzden bence anlam açısından da, ses tınısı açısından da enfes bir isim. İsmiyle büyüsün Nil bebek :)


gaiakadinlari

Biz Ela'nın ismini çok kolay koyduk. Kısa, sade ve tınılı isimleri çok seviyorum. Ben babasına dev gibi bir liste vermiştim sevdiğim isimler ile ilgili olarak. Eşim listeye baktı ve Ela ismine bayıldı. Hala çok seviyoruz Ela ismini.Cevaplamak için Üye ol