İki yasinda bir cocuk ne kadar yuruyebilir?

beatrix soruyor: 6

Sizin ki ortalama ne kadar yuruyebiliyor mesela.. Ben kizimla markete gidip geliyorum. Bazen market arti park oluyor. Butun bu yollari yurutuyorum. Kucak istemiyor genelde ben de yorulmadigini anliyorum burdan. Herkes bebek arabasiyla getiriyor parka benden daha yakindan gelenler dahi hep bebek arabali. Kondisyonu artsin istiyorum hosuma gidiyor yurumesi zorlama yapmadigimi dusunuyorum.

Bir de cok iyi besleniyor kizim yediklerini istahini anlatamam. Yediklerini yaksin enerjisini atsin hesabi.

Bir kilometreye yakindir galiba yurudugu. Bir yoksa 750m rahat vardir. Yok ya bir degilsede bire yakin yuruduk mesela bu gun. Donerken yolun son 200m sinde kucak istedi. Eve geldik hemen uyudu. Cok mu yordum acaba?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CokBilmis

beatrix: Kızın 2 yaşına geldi, hala akıllanmadın, pes valla :) Kafana taktığına bak durup dururken.

O kız seni cebinden çıkarır. Yorulsa, zorlansa sana dünyayı dar etmez mi sanıyorsun? :)


revve

Yürümeye başladığı andan itibaren bebek arabasına binmedi..O gün bugündür yürür:)) Bende bir ara düşündüm bir gariplik varmı diye çevremde gördüğüm çocukların çoğu bir müddet sonra kucak istiyordu çünkü..Ama yok özgür olup yürümeyi seviyor...Benimde işime geliyor fıtıklı halimle kucağıma alamam..Zaten kızımın meşhur lafı var "anne yürürken yürürken (yürüyerek) gidelim"..Bu arada biz bir çıkışta 1 km den fazla yürüyoruz..


tiara

ne şahane bir çocukmuş, umarım benim oğlan da böyle olur büyüyünce, dağa bayıra yürütürüm valla :}


not: beatrix yoksa kızdan önce sen yoruluyosun da ondan mı soruyosun bize :p


beatrix

Bu gun boyle uyumaya gecip hemen sizip kalinca ah dedim cok yordum minnoyu.. O vakit yurumeye devam yorulana kadar.

:) :) not: dun yedigim sarmalar beni tirmalamis olabilir


ColukluCocuklu

Aynen benim kızımda yürüme hastası, benimde çevremde herkes bebek arabasıyla geziyor ama bizimki bir yere giderken yanımda arabasını da götürsem hemen inip itmek istiyor artık çoğunlukla çıkarmıyorum bile arabasını. Sizinki gibi yürümeyi sevenlerden:)


Ervinveannesi

Daha bu gün yürüdük sitemizin çevresi tam 1 km.birlikte yürüdük bu parkuru (yol düz değil yokuş ve iniş var) sonra evimizin önüne geldiğimizde de tekrar parka gittik geldik(100mt) kedilerle ve köpekle yakalamaca oynadık..koştuk durduk..
Başka ne diyim :))Cevaplamak için Üye ol