Kreşe vermeli miyim?

eseyna soruyor: 8

Oğlum 22 aylık. Çevremizde oğlumun yaşıtı kimse yok. Doğal olarak oğlumun hiç arkadaşı yok. Sokakta parkta bir çocuk gördüğünde onunla iletişim kurmaya çalışıyor hemen çocukların yanına koşuyor. Bende arkadaş edinsin diye çocuklarla iletişim kurabildin diye kreşe vermeyi düşündüm. Küçük bir ilçede yaşıyorum. Burada 2 yıldır faaliyet gösteren bir kreş var başka da yok. Bu gün bir bakalım dedik. Binanın içi sınıflar pek iç açıcı değil yani ben pek beğenmedim... Tek iyi olan şey hocalar. Son derece sıcak ve ilgililer. Yarım gün versem mi diyorum ama karar veremedim. Bir de tam gün fiyat 450 yarım gün 300 dediler. Yarım günün fiyatı 225 olması gerekmez mi? Fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


snaelam

merhaba aslında kreş fiyatı çok uygunmuş ve tamgünle yarım günün fiyatı yarı yarıya olmuyor normal geldi bana 3 yarım gün seçeneği varsa o şekilde denemenizi tavsiye ederim daha küçük çünkü. kreşlerde sabah öğlen yemeğini yiyor yarım gün kalanlar da hemde faaliyetler sabah yoğun oluyor fiyat ondan öyle diye düşünüyorum.


kakamel

Merhaba, ayni durumu ben de yasiyorum. Garibim parkta cocuk gorunce arkadas olabilmek icin yerden at kestanesi toplayip 'hediye hediye'diye yanina kosuyor:) ben nisan gibi gunde 2-3 saat oyun grubuna baslatmayi dusunuyorum.sadece son sene tam gun krese gonderirim diye planliyorum.


meltemy

kızım da 22 aylık,bizim bir-iki arkadaşımız var kızımın yaşıtı çocukları olan ve onlarla birlikteyken çok mutlu ama bana göre de 22 ay kreş için erken.oyun grubu başlangıç için daha makul gibi sanki ya da nurti den bulunduğunuz şehirdeki annelerle iletişim kurabilirsiniz kendi oyun grubunuz için.


renklihayat

Bende kreş için erken, acele etmeyin, benim kızım da aynen öyleydi ama 3 yaşında verdim kreşe, zaten sürekli hastalanıyor şimditafa

benim oğlumda mecburi sebeplerden 21 aylıkken başladı kreşe ben yarım gün başlattım alıştırma olsun diye 8 ay kadar yarım gün gitti ama yavrum yaza kadar hep hasta oldu anlayacağınız oda bizde perişan olduk yaza kadar.oyüzden tecrübe etmiş birisi olarak mecburi bi sebep yoksa en erken kreş yaşı 3 buçuk 4 olmalı


nilgun27

Oglum tam 24 aylikkrn basladi krese. Ve evet suan surekli hasta :( bu kresin olumsuz tarafi. Ama olumlu taraflari daha cok oldu bizim icin. Sosyallesti, konusmasi hizlandi, daha derli toplu bir cocuk oldu ve en onemlisi coook mutlu.

Biz d3 suan icin yarim gun gidiyoruz. 4 yasina kadar biyle devam etsin istiyorum. Ucret olarak da ben de aynen sizin gibi dusunmustum. Tam gunun yarisi olmali demistim. Ama maalesef oyle olmadi. Nerede yasiyorsunuz bilmiyorum ama ucret oldukca makul gorunuyor.


eseyna

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Amacım sadece çocuklarla bir şeyler paylaşmasıydı. Onu arkadaşsız bıraktığımı düşündüm. Ama bir-iki sene asosyal takılabiliriz sanırım :)) Zaten bende pek gönüllü değildim. Sayenizde kesin kararımı verebildim. Kakamel yazdıkların çok hoş.. :))) Herkese tekrardan teşekkür ederim. ( Rize de küçük bir ilçede yaşıyorum.) 


snaelam

kreşe küçük diyenler evde mi bakıyor çocuklarına ne gibi bir sakınca oluyorki bazen gerekli işte yalnız mı büyüssün 3 gün gitse ne olur çocukta mutlu olacak belli sanki hergün tamgün bırak deniyo


Cevaplamak için Üye ol