Ben bu uyuma şeklini nasıl değiştiriyim

gulcinozden soruyor: 1

oğlumu doğduğundan bu yana ayağımda salladım maalesef.şu an 2 yaşında ve bu kadar zamandır ne kadar uykusu gelse 1 kere bile kendi kendine uyumuşluğu yok.hatanın bende olduğunu biliyorum bu şekilde alıştı.artık dayanıcak gücüm kalmadı.bi gündüz bi akşam uyuyo onda da sallarım yeterki uyusun diyodum ama ağırlaştıkça hepten eziyet haline geldi.bacaklarım felaket ağrıyo bıraktıktan anca 1 saat sonra ağrım geçiyor.çok uykusu geldiğinde bende yanına yatsam belki uyur ama bu seferde uyku aralarında beni arar uykusunu devam ettiremez diye bu şekilde denemiyorum.birde arasıra anneme bırakıyorum orda da uyumak için beni arayabilir.
sabah 8 de kalkıyor saat 13:00 gibi sallıyorum 15-20 dak içinde uyuyor.yatağına yatırsam 13:00 de hayatta uyumaz.uykusu geldikçede başka çocuklar gibi mayışmıyor,durgunlaşmıyor daha da hareketleniyor,huysuzlanıyor.sakinleyip uyuması çok zor gibi geliyor bana.ne yapıyım arkadaşlar çok yoruldum artık.hem saatinde uyusun hemde kendi kendine uyusun istiyorum.
bu yaşlarına kadar benim gibi uyutmuş sonra yöntem değiştirebilmiş arkadaşlar varmı ?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fdiken

Bizim de tam tersi bir durumumuz oldu. Erke doğduğu günden itibaren kendi yatağında kendi kendine uyuyan bir çocukken 23. Ayın bitiminde birden uyumaz oldu, yatağına bıraktığım an tüm gücüyle ağlıyordu, eğer bir süre almazsam kusmaya başlıyordu.. Maalesef 3 aydır bebek arabasında evin içerisinde gezdirerek uyutuyorum, bana da yürüyüş oluyor :))
Cevaplamak için Üye ol