Miyomlu doğum yapmış olanlar var mı, Sorun yaşadınız mı?

egun17 soruyor: 7

Miyomum var hamileik boyunca çok fazla büyüme göstermdii sanırım şimdiye kadar 2 cm. büyüdü. Sezeryanla doğum yapıcam dr. ilk dikişten farklı bir yerden kesmesi gerekebileceğini söyledi. Miyoma bir zarar gelmeyeceğini ama miyom sebebiyle rahim kendini toparlayamazsa kanamanın fazla olabileceğini söyledi. Biraz endişeliyim doğal olarak böyle bir durumla karşı karşıya kalan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Sulevebatu

Benim 5 cm den 10 cm e buyudu myomum.Sezaryen oldum ve myom da alındı ve kanamam da 40 gun az az oldu ama zaten o kadar oluyor her sez. de yani hiçbir sorun yaşamadım myomdan dolayı..hiç korkma rahat ol dr.una guven ben oyle yaptım saglıkla kurtuldum çok şükür ilk hamilik olmasına rağmen...


gulerce

Merhaba,
Benim de benzer bir miyom problemim oldu, gerçi halen daha da var! Hamile kalmadan 3 yıl önce miyom ameliyatı olmuştum bir 7 cm bir de 10 cm'lik iki miyomum alındı. Daha sonra düzenli (6 ayda bir) doktor kontrolüne gitmeme rağmen hamile kaldığımda 4.5 cm'lik bir miyomum olduğunu öğrendim. Bebek doğmadan önceki hafta miyom 10 cm'e ulaşmıştı. Rahim büdükçe büyüyor bu miyomcuklarda eğer yeri kötü değilse çok kafana takma. Ben o zaman çok üzülmüştüm, bir doktor düşer bu çocuk dediği için ama hiç birşey olmadı hiç merak etme. Miyomlu hamilelik şöyle bir duruma sebep oldu yanlızca: kızım dönemedi, kafası yukarıda tamamladık 38. haftayı ve son haftalarda nefes alamıyordum çünkü kafası akciğerlerime cok baskı yapıyordu. Sezeryan olacağı belliydi 38+1'de sezeryan oldu. Doktorum önceden söylemişti, miyomu doğum sırasında alıp alamayacağına emin olamıyordu çok kanaman olabilir demişti. Doğum sırasında miyomu alamadı, dikişim aynen bir önceki dikiş gibi aynı yerde ve boyda, ben bir fark göremedim. Şimdi kızım bir yasında miyom duruyor, 6.5 cm'ye indi ama bundan sonrası ne olur bilemiyorum. Muhtemelen bir ameliyat daha görünüyor ufukta!! Keşke doğum sırasında alabilseydi miyomu diyorum. Kanama veya önemli bir komplikasyon yoktu bende normal bir sezeryan gibi geldi geçti. Özet olarak rahat ol takma kafana miyom konusunu derim. 
Sevgiler 


egun17

Benim kanamadan kastım ameliyat sırasında fazla kanama yapabaileceği için iç kesiyi farklı bir yerden yapacakmış. Zaten miyomuda almıyor benimkide şu an 5 cm. zaten. Bu boyutta bir miyomu alırsa kaç damarla karşılaşacağını bilemediğini ve fazla kanama olabileceği içn alamyacağını söyledi. Sizinki benimkinin 2 katına ulaştığı halde alınmış demekki o kadar riskli b ir durum değil. Dr.uma güveniyorum ona miyomu takibe alıcak dedi sonradan gerekirse alıcakmış ama tekrardan bildiğin sezeryan gibi ameliyat olmam gerekicek umarım öyle olmaz çünkü yeniden o ağrıları hiç tercih etmem. Sizede hayırlı olsun bebğinizi güle güle sağlıkla büyütün


zuhhan

Öncelikle hepinize verdiğiniz bilgiler ve paylaşımlarınız için teşekkürler. ben bir ay önce rahmimde 5x6 cm lik bir myom olduğunu öğrendim ve beş doktor gezdim hepsi ameliyat dedi, gebe kalırsan düşük olur, erken doğum olur dedi. son olarak çokça tavsiye edilen bir doktoroda görüneyim dedim ve sağolsun doktor bey beni ve eşimi çok rahatlattı. Myomun zararsız bir bölgede olduğunu ve gebe kalmamam için bir neden oluşturmadığını söyledi.  Şu sıralar iyi bir doktorun kontrolü altında bebişe niyetleniyoruz.. herkese sağlık ve çocuklarıyla güzel günler diliyorum..


hndnfdn

merhabalar, aranıza yeni katıldım. bir ay önce 4.5 cm. ve 5 cm lik myomlar tespit edildi. çokk korkuyorum. 6 aylık evliyim. evliliğimiz 4. ayında 3 cm.di dr. alınmasına gerek yok dedi fakat 2 ayda büyümüş. gebe kalamazsın kesinlikle dedi. ameliyat önerdi acıbadem hast. sonra ümit hast. ne gittim. oradaki dr. gebe kalıp kalamayacağını denemeden göremeyiz dedi. myomla gebe kalanlar var deneyelim dedi. şimdi yumurtlama dönemlerimi hesaplayarak bebek niyet ettik. ama çok korkuyorum. panik oluyorum. eşim hep yanımda allaha şükür ama bnm kimseyle paylaşamadığım korkularım var kendimi yiyip bitiriyorum. bu siteyede sizlerden güç almak için kaydoldum. belki kendimi iyi hissederim. bana dualarınızı eksik etmeyin..


tubavekizlari

bende hamilelikten sonra miyom oluştu 2 cm idi. sezeryan sırasında alındı ama ameliyat sırasında çok kanamam olmuş, iç kanama olblr diye diye bir gün daha hastanede tuttu dr. kan sayımım çok düşmüştü ve hala tam toparlanabilmiş değil, ama bunun dışında hiç bir problem yaşamadım. umarım sizinde büyük problemler olmadan sorununuz çözülür.bir de adet kanamalarım çok fazla oluyor.


hndnfdn

tuba hnm teşekkürler bilgileriniz için. ama işte bnm henüz çocuğum yok. ilk 2 yıl istemiyoduk. şimdi böyle bi durumla karşılaşınca yapmaya karar verdi. inşallh sorunsuzca olur. ben bide biraz panik biriyim sağlık konularında. eşime anneme sürekli korkularımı anlatıyorum. ama onlarıda sıktığımı düşünüyorum. kafamda kurup duruyorum. soğan kürüne başladım.inşallh işe yarar. forumlarda bu boyutta miyomu olup hamile kalanları taradım ama yok. yada hamilelikten sonra düşükle sonuçlanmış.Cevaplamak için Üye ol