emzirme sorunu?

gultenozturk soruyor: 8

Benim bebeğim bir haftadır memeyi reddediyor daha iki buçuk aylık;gece uyurke gayet güzel emiyor;gündüzleri memeyi emmemek içinçok direniyor bu yüzden uyyamıyor ;ne yapabilirim böyle sorun yaşayanlardan cevap bekliyorum?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


skisac

sütünü sağarak vermeyi denedin mi?


gultenozturk

Evet sütümü sağdım :ağzına sağdım sütün tadını alıp emmesi için ama oda işe yaramadı;bu arada cevap yazdığınız icin teşekkür ederim..:)


skisac

belki biberonla alır. bizimki 6. ayda etrafa ilgisi arttığında pek emmek istemiyordu ama geçici bir dönemdi.


gultenozturk

Bende öyle düşündüm fakat bu aralar hava serin değişen birşey olmadı.bu durum geçicidir inşallah düşüncelerinizi bekliyorum?gultenozturk

Ama bu seferde biborona alışmazmı?bu yüzden denemedim.


skisac

Yalan bunlar. bende göğüslerim yara olduğundan şu saçma sapan kaşık biberonlarından denedim kadın doğumcuma gittiğimde sütünü biberonla ver bebeğin yerinde olsam bende içmem kaşık biberonla demişti. ben 5,5 aylıkken işe başladım gün içinde sütünü biberonla içiyor o günden bu yana halende meme dediğimde koşa koşa bana geliyor.
bir arkadaşım doğunda 1 ay biberona sağıp vermek zorunda kaldı, şimdi sadece memeden içiyor sütünü, çocuk doktorlarının psikopatlığı diyorum ben bu biberona alışma işine.


sevfurkereym

38 günlük oğlum var.sütüm yeterli olmadığından mama+anne sütü ile besliyorum.memeyi bırakır emmez v.s dienler çok oldu oluyoda.ama memeyi emmden uyumuyo süt olmasa bile emzik niyetine illaki göğsümde uyuyo.bencede memeyi bırakmaz.bide şu var dr.browns doğal akış biberonları var.memeden gelir gibi geliyo mama hızlı hızlı gelmiyo.bu tarz yavaş akış biberon deneyebilirsiniz.

 


nurcan_eymen_efe

benim bebeğimde aynı dönemlerde bıraktı,şikayetler aynı canım,ben sağıp kaşıkla verdim ama yinede bıraktı sonra biberonuda almadı buda benim için çok zor oldu,hala biberonu pek almaz.sözde bebeklerde ilk 4 ay hiçbirşey alışkanlık yapmaz diorlar.ama emzik verme derim.ben beni bırakmasını emziğede bağlıyorum,çünkü deli gibi emen bebeğim emzikten sonra beni bıraktı.emzirmekte ısrarcı olun ltfn


Cevaplamak için Üye ol